5 najpopularniejszych aptek ziołowych online

Ostatnie 2 lata i pandemia koronawirusa sprawiły, że coraz więcej osób zaczęło dbać o swoje zdrowie i odporność. Szczególnym powodzeniem cieszyły się i wciąż cieszą, naturalne produkty na bazie roślin leczniczych.

Fitoterapia, znana od wieków, przeżywa teraz prawdziwe odrodzenie, a ziołowe apteki są częściej odwiedzane niż te tradycyjne.Ze względu na wszelkie obostrzenia i ostrożność, większość osób wybiera zakupy w sieci. Oferta ziołowych aptek internetowych jest więc coraz bogatsza.

Jakie ziołowe apteki online cieszą się największą popularnością? Oto lista 5 najbardziej znanych sklepów zielarskich.

Internetowa apteka ziołowa Naturalnie Zdrowi

Znajdziemy tu zioła i ich mieszanki na niemal wszystkie dolegliwości. Dla osób, które nie przepadają za smakiem i aromatem ziołowych naparów, w bogatym asortymencie znajdują się także tabletki i kapsułki ziołowe. Produkty podzielone są na konkretne kategorie (np. układ pokarmowy, układ krążenia, układ nerwowy itp.), dzięki czemu łatwiej znaleźć to co nas interesuje. Nie brakuje tu również kosmetyków naturalnych, preparatów do higieny, aromaterapii oraz sprzętów medycznych. Ziołowa apteka online Naturalnie Zdrowi słynie przede wszystkim z produktów firmy Labofarm – lidera na rynku farmaceutycznym o profilu zielarskim w Polsce.  Surowce roślinne Labofarm pozyskiwane są z własnych ekologicznych upraw posiadających europejskie certyfikaty. Dzięki temu klienci mogą być pewni najwyższej jakości wyrobów. Co istotne, wszystkie produkty są standaryzowane, czyli zawierają odpowiednią ilość związków czynnych, gwarantujących efekt terapeutyczny. Niewątpliwą zaletą apteki jest możliwość skorzystania z darmowej porady lekarza fitoterapeuty.

Ziołowa.pl – dawniej ZiolowaApteka.pl

Rodzinna firma zajmująca się sprzedażą ziół, leków ziołowych, suplementów, zdrowej żywności i kosmetyków leczniczych. Stacjonarnie apteka działa od 1992 roku, a od 2007 istnieje sklep internetowy. Klienci mogą zrobić tu zakupy szukając produktów w konkretnych kategoriach podzielonych ze względu na występujące dolegliwości – np.: alergia, rany i odleżyny, stres. Wyodrębniono tu także działy wskazujące na rodzaj asortymentu, np.: miody i ulowe skarby, witaminy, spirytusowe mieszanki ziołowe. Taki podział z pewnością ułatwia znalezienie pożądanych wyrobów.

Klienci mogą liczyć na różnego rodzaju promocje. Ta internetowa apteka ziołowa przyznaje też punkty za zrobione zakupy, które można wymienić na określone produkty.

Ziołowa apteczka

Sklep zielarsko medyczny mogący poszczycić się wieloletnim doświadczeniem. Kupimy tu produkty z kategorii takich jak: zioła, herbaty i kawy, naturalne soki i syropy, oleje, miody i produkty pszczele, olejki eteryczne, maści, żele, balsamy, kosmetyki naturalne, witaminy itp. Wszystkie wyroby pozbawione są chemicznych dodatków, konserwantów i barwników. Klienci tej apteki ziołowej online mogą liczyć na różne promocje i rabaty.

Internetowa apteka ziołowa Bonifratrów

Zakon Bonifratrów działa w Polsce już od 1609 roku. Ich wiedza z zakresu ziołolecznictwa jest imponująca, a prowadzone apteki od lat cieszą się dużą popularnością wśród zwolenników fitoterapii. Nabyć tu można produkty powstałe z wykorzystaniem tradycyjnych receptur zakonników. W asortymencie znajdują się m.in. zioła, mieszanki ziołowe, ziołowe syropy i krople, zakonne mikstury, herbatki, roślinne eliksiry, kosmetyki naturalne, miody i produkty pszczele, oleje i olejki, produkty konopne, kosmetyki itp.

Klienci mogą skorzystać z konsultacji prowadzonych na czacie przez farmaceutów, którzy fachowo doradzają wybór produktu dostosowanego do dolegliwości.

Ziołowa apteka online Nagietek

Firma działająca od prawie 20 lat. Oferowane produkty to naturalne preparaty roślinne, suplementy diety, leki, kosmetyki, a od niedawna zdrowa żywność. Asortyment podzielony jest na konkretne kategorie podzielone m.in. ze względu na występujące dolegliwości, np.: cukrzyca, alergia, cholesterol, pasożyty i grzyby, problemy kobiece. Podobnie jak w Aptece Naturalnie Zdrowi, znajduje się tu dział z produktami Labofarm. Inne kategorie wskazują na rodzaj wyrobów, np. konopie, oleje w kapsułkach, zioła, maści itp. Tak jak w poprzednich aptekach ziołowych, klienci mogą tu liczyć na częste promocje.

Warto pamiętać, aby podczas zakupów w sklepach zielarskich zawsze konsultować swoje wybory z fitoterapeutą lub lekarzem. Porady wymagają zwłaszcza osoby przyjmujące na stałe jakieś leki. W większości aptek zielarskich online istnieje możliwość bezpłatnych konsultacji, do czego zachęcamy.

Dodaj komentarz