Bulk, czyli suplement diety na masę

Jeżeli narzekasz na zbyt szybką przemianę materii, odżywka typu bulk została zaprojektowana właśnie dla Ciebie. Profesjonalny suplement diety wspomoże zbilansowaną dietę i podniesie kaloryczność, co zagwarantuje szybki wzrost masy mięśniowej. Dowiedz się więcej!

Bulk – natychmiastowa porcja węglowodanów

Suplementy diety należą do kategorii gainerów, czyli odżywek węglowodanowo-białkowych, które wspierają nas w wyczerpującym treningu. Główną cechą środka jest równowaga w zakresie dużej ilości białka oraz węglowodanów (występują formy proste i złożone). Odżywki Bulk różnią się w tym zakresie od standardowych gainerów, które wykazują zdecydowaną dominację składników węglowodanowych.

Zróżnicowany charakter węgli sprawia, że docelowy czas wchłanialności jest różny i komplementarny względem siebie. Białko przybiera najczęściej postać serwatki, co zapewnia dodatkowy zasiłek aminokwasowy.

To jednak nie wszystkie elementy, które składają się na skuteczny i wydajny preparat bulk. Produkty wysokiej jakości zawierają w swym składzie witaminy oraz inne mikroelementy. Ta strategia wpływa na zoptymalizowanie jadłospisu, poprawę wchłanialności składników odżywczych, polepszenie procesu metabolizmu, a także stymulację trawienia i właściwą aktywność układu pokarmowego.

Jak działa bulk?

Osoby decydujące się na ten rodzaj suplementacji, wykazują spore tempo przemiany materii i problemy z pozyskaniem masy mięśniowej. Kombinacja białka oraz węglowodanów sprawia, że możliwe jest systematyczne i kontrolowane podwyższanie masy ciała konsumenta.

Działanie bazuje na podwójnej sile właściwości. Białko serwatkowe dostarcza niezbędnego budulca tkanki mięśniowej, a jednocześnie stymuluje procesy anaboliczne. Węglowodany o różnym tempie uwalniania się, powodują stopniowe wypuszczanie porcji energetycznych. Spożycie suplementu przed jednostką treningową dostarczy odpowiednich sił do przeprowadzenia satysfakcjonujących ćwiczeń, a konsumpcja po zakończeniu zagwarantuje uzupełnienie braków kalorycznych.

Optymalne dawkowanie

Tematyka porcjowania jest bardzo ważna pod względem bezpieczeństwa użytkownika, ale również docelowej skuteczności narzędzia. Pierwsza część wymusza dostosowanie się do zaleceń producenta i przestrzeganie określonych norm oraz limitów.

Drugi cel należy połączyć z aktualnym planem dietetycznym tak, aby dostarczyć wymaganą ilość kalorii w ciągu dnia. Dbałość o właściwą liczbę sprawi, że osiągniemy doskonały efekt, bez zagrożenia spożywania nadmiernych kalorii oraz zepsucia sylwetki.

Dodaj komentarz