Termolifting Zaffiro – odmładzanie poprzez rozgrzewanie

Termolifting Zaffiro to mało inwazyjny zabieg medycyny estetycznej, który wykorzystuje ciepło emitowane przez promieniowanie podczerwone do stymulowania produkcji kolagenu w skórze. Nie uszkadza naskórka, jest praktycznie bezbolesny i przynosi bardzo szybkie rezultaty. Efektem jest regeneracja i wyraźne odmłodzenie skóry, porównywalne z zabiegami chirurgicznymi.

Co to jest termolifting?

Termolifting to zabieg, którego celem jest podgrzanie głębokich warstw skóry do temperatury wpływającej na obkurczanie się włókien kolagenowych. Można to osiągnąć na różne sposoby. Najbardziej popularny jest termolifting za pomocą promieniowania podczerwonego IR, czyli termolifting Zaffiro, z którego skorzystamy m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Jest to promieniowanie elektromagnetyczne o długości fali pomiędzy światłem widzialnym a falami radiowymi. Gdy działa na tkanki, powoduje wytworzenie ciepła.

Zastosowanie podczerwieni pozwala na bezpieczne podgrzanie głębokich warstw skóry właściwej, co z kolei przyczynia się do podrażnienia włókien kolagenowych i skurczenia ich do pierwotnej długości. Dzięki temu skóra staje się bardziej zagęszczona i ściągnięta, a zmarszczki widocznie zredukowane.

Na czym polega termolifting Zaffiro?

Termolifting jest bezbolesny. Rozpoczyna się od przyjemnego peelingu wodnego Zaffiro – dwufazowy strumień powietrza i wody precyzyjnie oczyszcza skórę, nawilża ją i przygotowuje do działania podwyższonej temperatury w dalszej części zabiegu. Po schłodzeniu skóry rozpoczyna się etap z wykorzystaniem głowicy zakończonej szkłem szafirowym, która emituje światło podczerwone IR o długości fali 750-1800 nm. Urządzenie stopniowo rozgrzewa skórę właściwą do temperatury około 65°C. Ciepło stymuluje fibroblasty do rozpoczęcia produkcji nowych włókien kolagenowych, przez co leczona powierzchnia staje się po zakończeniu terapii bardziej napięta i ujędrniona. Zwieńczeniem termoliftingu jest masaż łagodzącym coolerem o temperaturze 0-20°C.

Termolifting Zaffiro trwa 40-90 minut. Nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po kuracji można powrócić do wykonywania codziennych obowiązków. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów z zachowaniem jednomiesięcznego odstępu pomiędzy każdym z nich.

Pierwsze rezultaty termoliftingu widoczne są praktycznie bezpośrednio po zabiegu, jednak zainicjowany proces tworzenia się nowego kolagenu trwa dłużej, dlatego ostateczne efekty pojawiają się po upływie 3, a nawet 6 miesięcy.

Termolifting Zaffiro – efekty

Dzięki termicznemu działaniu podczerwieni oraz połączeniu go z peelingiem wodnym termolifting pozwala osiągnąć wielowymiarowe efekty:

  • znaczącą poprawę napięcia i jędrności skóry,
  • spłycenie zmarszczek, w tym „kurzych łapek” i bruzd nosowo-wargowych,
  • podniesienie policzków,
  • wyrównanie owalu twarzy,
  • głębokie nawilżenie skóry,
  • ogólną poprawę kondycji skóry.

Termolifting stosuje się zarówno w celu odmładzania twarzy, jak i profilaktycznie. U osób w wieku 25-35 lat zabieg ten znacznie spowalnia proces starzenia, oczyszcza, nawilża i rozświetla cerę. Z kolei u osób powyżej 35. roku życia lifting twarzy podczerwienią pomaga pozbyć się istniejących już zmarszczek, ujędrnia i wzmacnia skórę.

Termolifting twarzy warto wykonać również po wakacjach, gdy skóra narażona jest na intensywną ekspozycję na słońce, ponieważ promieniowanie UV wpływa destrukcyjnie na strukturę skóry i powoduje jej przedwczesne starzenie. Zaffiro ten proces skutecznie zatrzymuje i przywraca skórze młody wygląd.

Jeżeli masz więcej pytań na temat nieinwazyjnych zabiegów odmładzających, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

Dodaj komentarz