Jak zapobiegać linieniu kotów?

Właściciele kotów nieustannie skarżą się na wszechobecną sierść, której kot pozbywa się podczas linienia. Co pół roku koty intensywnie linieją ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne, jednak utrata sierści jest naturalna przez cały rok. Jeśli posiadasz furminator dla kotów sprawa jest znacznie prostsza. Jeżeli nie, sprawdź nasze sposoby na ograniczenie linienia swojego czworonoga!

Ograniczanie linienia od wewnątrz organizmu

Jako właściciel masz największą kontrolę nad dietą swojego pupila. Najlepiej stosować karmy wysokiej jakości. Odpowiednio dobrana karma dla kota to gwarancja jego zdrowia. Jeżeli kot jest zdrowy, to również da się to zauważyć po stanie jego sierści. Postaraj się wybierać karmy, które w składzie mają olej lniany, olej z łososia, siemię lniane, mięso ryb oraz tran. Możesz również suplementować swojego kota specjalnymi witaminami. Dzięki odpowiedniej diecie tylko dwa razy w roku w okresie linienia wyciągniesz swój furminator dla kotów!

Zastanów się, czy Twój kot wiedzie bezstresowe, komfortowe życie. Niejeden właściciel zauważył, że musiał wykorzystywać furminator dla kotów częściej kiedy zmienił otoczenie kota, czy zabierał go do weterynarza. Niestety nie da się uniknąć niektórych czynników stresogennych. Na samopoczucie Twojego czworonoga w domu wpływa wiele czynników. Jeżeli chcesz poprawić jego samopoczucie umieść legowiska w różnych miejscach, zadbaj o jego rozrywkę i zabawki oraz odpowiednie rozmieszczenie misek i kuwety.

Jak uniknąć sierści w całym domu?

Okres linienia jest nieunikniony. Każde zwierzę dwa razy w roku porzuca sierść w celu przystosowania się do warunków panujących na zewnątrz. Można jednak wyróżnić kilka możliwości, dzięki którym sierść Twojego kota nie będzie już tak często spotykana w każdym miejscu domu. Najlepszym sposobem na skuteczne ograniczenie pozostawiania sierści jest regularne wyczesywanie. Aby pozbyć się martwych włosów i zapewnić świetny wygląd kociej sierści wybierz furminator dla kotów. Dzięki niemu znacznie poprawisz zarówno komfort życia kota, jak i swojego.

Posiadacze długowłosych kotów często skarżą się na masę futra pozostawioną na ubraniach. Jeżeli furminator dla kotów nie wystarcza, możesz zaopatrzyć się również w specjalne kule do prania i rolki do ubrań. Koty lubią zapach właściciela, przez co jeśli znajdą luźno leżące ubranie na fotelu czy łóżku z pewnością wybiorą je na miejsce do leżenia. Używając rolek i antykłaczków żadna część Twojej garderoby nie powinna być udekorowana sierścią. Pamiętaj również o częstym odkurzaniu oraz czyszczeniu dywanów specjalnymi preparatami i szczotkami.

Dodaj komentarz