Jak często chodzić do fryzjera?

Gdy potrzeba zmiany fryzury staje się silna, wiele osób od razu bierze do ręki telefon i rezerwuje wizytę w salonie. Warto jednak pamiętać, że wizyty u fryzjera to nie tylko wielkie metamorfozy, ale również zabiegi pielęgnacyjne i dbanie o odpowiedni wzrost i kondycję włosów. Rosnące kosmyki lubią się rozdwajać, a nieodpowiednia pielęgnacja i częsta stylizacja dodatkowo pogarszają ich stan. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie regularne podcinanie.

Regularne wizyty u fryzjera = zdrowe i piękne włosy

Regularność wizyt u fryzjera jest szczególnie ważna w przypadku włosów poddawanych częstym stylizacjom i farbowaniu. Do pielęgnacji długich włosów, gdy chce się zachować ich zdrowy wygląd i dobrą kondycję, wystarczy podcięcie końcówek co około osiem tygodni. Bez względu na dokładną długość kosmyków ich podcinanie sprawi, że będą wyglądały estetyczniej. W przypadku farbowania wiele zależy od tego, jaki ma się stosunek do odrostów. Pierwsze pojawiają się już po miesiącu, a wiele kobiet nie lubi czekać dłużej z ich zakryciem, dlatego umawiają się do fryzjera regularnie i odświeżają kolor. Jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne, profesjonalista w salonie pomoże dobrać je do rodzaju włosów i ustali częstotliwość powtarzania. Dla pełnej pielęgnacji warto zaopatrzyć się w kosmetyki w salonie lub zamówić je przez wygodną aplikację: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid.

Mężczyźni u fryzjera

Co ciekawe, z regularnych wizyt najczęściej korzystają mężczyźni. Jest to spowodowane nie tyle dbałością o kondycję włosów, ile o ich wygląd. Krótkie stylizacje potrzebują odświeżania znacznie częściej. Dla krótkich fryzur odpowiednie będzie strzyżenie minimum raz w miesiącu, natomiast Panowie o średniej długości powinni zjawiać się w salonie co 4-6 tygodni. Długie fryzury, choć są w mniejszości, pielęgnuje się 4-5 razy do roku, aby utrzymać długość i kondycję kosmyków w ryzach. Szybko i łatwo wizytę u fryzjera można zarezerwować online. Panowie chętnie korzystają z aplikacji znajdującej się po linkiem (https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394), dzięki której zapisują się na wizytę w salonie, z dowolnego miejsca, gdy tylko sobie przypomną. W aplikacji można umówić się na usługi fryzjerskie, kosmetyczne, pielęgnacyjne lub kupić potrzebne kosmetyki.

Dodaj komentarz