Łyżeczki do kawy – jak je stosować?

Zazwyczaj w zestawach sztućców, możemy znaleźć nawet kilkadziesiąt elementów. Wśród nich, naprawdę bardzo ważne są łyżeczki, które się mogą od siebie różnić wieloma czynnikami, a przede wszystkim pojemnością, czy też długością trzonka. W niektórych egzemplarzach główka jest delikatnie zaokrąglona, inne są kanciaste, a są również takie, które swoim wyglądem mogą przypominać łopatkę. Wynika to z tego, że inne jest przeznaczenie takich łyżek. Wśród nich, znajdziemy łyżeczki do kawy, czy też do herbaty. Zatem, warto wiedzieć jakie łyżeczki wybrać.

Łyżeczki do kawy stalowe, srebrne, czy złote?

Jeżeli kawę będziemy pić powoli, to będziemy mogli się zrelaksować i jednocześnie delektować jej smakiem. Dzięki temu, na przykład po całym ciężkim dniu pracy, będziemy mogli się odprężyć. Każdy ma swój własny rytuał, jeżeli chodzi o jej spożywanie. Są tacy, którzy piją tylko ze znajomymi, inni piją samotnie, przy tym czytając swoje ulubione gazety. Niezależnie od sposobu, w jaki ją pijemy, zawsze jej nieodłącznymi elementami picia są odpowiednie naczynie oraz łyżeczki do kawy. Jeżeli chodzi o materiał, z jakiego wykonane są łyżeczki, to wyróżniamy, łyżeczkę stalową, srebrną oraz złotą. Jeżeli chodzi o łyżeczkę stalową, to najczęściej jest ona zrobiona ze stali nierdzewnej, czy chromowanej i zapewnia najdoskonalszą jakość użytkowania, gdyż jest odporna na rdzę oraz inne uszkodzenia. Tymczasem, srebrne łyżeczki do kawy są niezwykle gustowne, ponieważ elegancko się prezentują, a do tego są one odporne na działanie wysokich temperatur. Jeżeli chodzi o złotą łyżeczkę, to jest ona rzadziej spotykana. Najczęściej takie właśnie łyżeczki są wykonane ze stali nierdzewnej i mają jedynie złote zdobienia.

Łyżeczki do kawy i herbaty – czy jest między nimi różnica?

Jeżeli chodzi o zastawę stołową, to tutaj każda łyżeczka jest inna i każda ma swoją funkcję. Zawsze jest ona wybierana stosownie do pojemności naczynia, w którym będą podawane gorące napoje. Możemy spotkać się z kilkoma rodzajami łyżeczek do kawy, a ich kształt oraz rozmiar zależy od tego, jaki napój będzie podawany. Standardowa łyżeczka do kawy wyróżnia się niewielką, wąską główką i możemy ją porównać do łyżeczki deserowej. Tak zwana łyżeczka mocca jest przeznaczona do serwowania włoskiego espresso, które podawane jest w małych filiżankach. Tymczasem, łyżeczka do kawy latte jest długa, dzięki czemu nie tonie w wysokiej szklance, w której jest podawany właśnie ten typ kawy. Służy ona tylko do mieszania, dlatego też jej główka może mieć dziurkę.

Dodaj komentarz