Jakie drony warto kupować?

Ciężko się nie zgodzić z tym, że drony nabrały w ostatnich czasach na popularności, przez co wiele osób chce mieć drona na wyłączność. Jednak wraz ze wzrostem popularności, zaczęły pojawiać się różne modele dronów, przez co nie wiadomo, którego powinno się wybrać. Warte uwagi są jednak drony z GPS, które pozwalają nam na sterowanie nimi w momencie, kiedy ich nawet nie widzimy. Atrakcyjność dronów z GPS polega na tym, że dzięki wbudowanemu modułowi GPS, możemy sterować nimi, patrząc jedynie na mapkę, która wyświetla aktualne miejsce drona. Taka możliwość latania dronem nawet w dalekie miejsca może być bardzo praktyczna zwłaszcza wtedy, kiedy będziemy chcieli wrócić na miejsce, z którego startowaliśmy, albo wtedy, gdy będziemy chcieli drona znaleźć po upadku. Jednak warto, jest się też zastanowić się nad dronami wyścigowymi, którymi będziemy mogli robić niesamowite akrobacje i ścigać się z innymi ludźmi. To jakiego drona wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od tego, czego od niego będziemy wymagać.

Dlaczego warto jest kupować drony z GPS?

Nierzadko latając dronem, zdarza się, że stracimy panowanie nad naszym dronem, przez co wpada on gdzieś, gdzie ciężko go znaleźć. Zdarza się to często osobom, które latają w mniej zaludnionych miejscach, gdzie jest np. duża trawa. Drony z GPS mają jednak tę cechę, że nie będziemy drona musieli szukać, a jedynie będziemy musieli kierować się do wskazanego na mapie miejsca, gdzie dron się znajduje. Wbudowany moduł GPS będzie mógł nam bardzo pomóc w tym, żeby odnaleźć łatwo naszego drona, nawet pomimo niesprzyjającego terenu. Jest to zwłaszcza opłacalne w sytuacji, gdzie moduły GPS można dokupić nawet oddzielnie i zamontować je w swoim własnym gronie. Dlatego stworzenie swojego własnego drona z GPS nie jest żadnym wyzwaniem, a uzyskamy dzięki temu wiele korzyści. Starajmy się poza tym pamiętać o tym, że czasem bardzo ważne jest, żeby szybko znaleźć drona, który gdzieś spadł, bo mógł wpaść np. gdzieś do wody i trzeba szybko go wyciągnąć.

Czy lepiej jest kupić sam moduł GPS, czy drona ze wbudowanym modułem?

Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wiele zależy od promocji. Jeśli znajdziemy moduł GPS na promocji, to prawdopodobnie bardziej będzie nam się opłacało kupić sam moduł. Jednak same drony z GPS nie są wcale o wiele droższe od zwykłych dronów. Jednak dron z GPS’em ma ten plus, że nie będziemy musieli nic montować samemu. Nie każdy ma zdolności techniczne, więc niekoniecznie musi mu być na rękę montować taki układ samemu. Poza tym, czasem zamontowanie takiego modułu może być bardzo niepraktyczne, ze względu na budowę drona.

Dodaj komentarz