Czepki na długie włosy – dlaczego warto je mieć?

Włosy to ozdoba każdego człowieka – i w tym kontekście wielu z nas bardzo dba o to, żeby były w jak najlepszym stanie i żeby dobrze się prezentowały. Nieco większą wagę przykładają do tego panie, również dlatego że zwykle to właśnie one mają imponująco długie włosy, z których wyczarowują sobie na co dzień piękne fryzury. Planując tę pielęgnację, zastanawiają się często, co szkodzi włosom i jak tych zagrożeń unikać albo jak je minimalizować. Pilnują więc, by włosom nie zaszkodziły na przykład kosmetyki do stylizacji czy też różne czynniki zewnętrzne. A wysportowane panie nie mogą też zapominać o ochronie, jaka należy się długim włosom podczas wizyty na basenie.

Czepki na długie włosy – na co zwrócić uwagę?

Regularny wodny trening, rekreacyjna sesja aqua aerobiku albo hobby w postaci różnych pływackich wyzwań – wiele jest motywacji, które potrafią przyciągnąć panie nad krawędź basenu, czy to krytego czy odkrytego. Jednak niezależnie od okoliczności i zamiarów, każda kobieta powinna szukać takich wodnych wrażeń, wyposażona w odpowiednią pływacką wyprawkę. A wśród akcesoriów, które warto mieć pod ręką podczas wizyty na basenie, jest między innymi czepek pływacki, który poskromi i ochroni włosy.

Czepek to bardzo ważna pomoc, jeśli mowa o wizycie w basenie – bo plączące się wokół twarzy włosy mogą bardzo skutecznie przeszkadzać i rozpraszać uwagę podczas pływania na czas albo wykonywania jakichś skomplikowanych sekwencji. Przytrzymanie włosów ma więc walor praktyczny, ale jednocześnie można je w ten sposób uchronić przed naprawdę zgubnym wpływem chloru. Nawet krótki kontakt z wodą, która została uzdatniona w taki sposób, może sprawić że włosy w pewnym stopniu się uszkodzą, a po regularnych spotkaniach tego typu mogą być po prostu zniszczone.

Czepki na długie włosy to więc bardzo ważna ochrona przed niemiłymi skutkami miłej rekreacji. To wręcz specjalny rodzaj czepków pływackich, stworzony właśnie z myślą o paniach, które mogą się pochwalić wyjątkowo bujną fryzurą. Podobnie jak i inne czepki, także i te tworzy się zwykle z silikonu, tyle że to tworzywo może mieć też podwyższoną odporność na chlor. Warto zwrócić uwagę na tę właśnie właściwość – na równi z tym, czy materiał jest elastyczny i czy cały czepek dobrze dopasowuje się do kształtu głowy. Zresztą silikon nie jest jedyną opcją, bo wielu producentów proponuje także czepki zrobione z lateksu. A jeśli chodzi o warianty kolorystyczne, to tu wybór jest tak zróżnicowany i szeroki, że z pewnością każda fanka pływania znajdzie czepek w ulubionym kolorze albo z odpowiednio dekoracyjnym motywem.

Dodaj komentarz