Gdzie zorganizować chrzciny?

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie w każdej rodzinie. Młodzi rodzice muszą przygotować wyprawkę, załatwić wszelkie formalności urzędowe, a także przyzwyczaić się do nowych obowiązków. Zwykle po kilku miesiącach od narodzin planowane są chrzciny, które – według religii – stanowią moment włączenia dziecka do wspólnoty chrześcijańskiej i pierwszy sakrament w życiu. Polska tradycja nakazuje, aby chrzciny połączone były ze świętowaniem. Niektórzy decydują się na skromne przyjęcia, inni z kolei stawiają na duże imprezy, organizowane w restauracjach. Każde z tych rozwiązań jest dobre, jeśli odpowiada oczekiwaniom rodziców dziecka. Podpowiemy, w jakich miejscach zorganizować chrzciny oraz jakie elementy wziąć pod uwagę przy wyborze konkretnej lokalizacji.

Niewielkie przyjęcia

Jak wspomnieliśmy, część rodziców – w zakresie chrzcin – stawia na kameralną atmosferę. Domowe spotkanie w gronie najbliższych jest bardzo częstym rozwiązaniem. Wystarczy wcześniejsze przygotowanie potraw, stołu oraz zajęć dla najmłodszych uczestników imprezy, a chrzciny z pewnością będą zaliczone do udanych.

Można także, wykorzystując pożyczki pozabankowe, wspomóc organizację przyjęcia daniami przygotowanymi przez firmę cateringową. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu, co w przypadku młodych rodziców jest szczególnie cenne.

Restauracyjna wygoda

Z imprezą w domu wiąże się wiele obowiązków. Musimy przygotować mieszkanie, często przestawić część mebli, znaleźć czas na gotowanie potraw, a po imprezie sprawnie sprzątnąć to, co zostawili po sobie goście. Rozwiązaniem wygodniejszym jest z pewnością skorzystanie z oferty restauracji.

Lokale gastronomiczne już od kilku lat proponują swoim klientom dopasowane do charakteru uroczystości menu, a także kompleksową organizację przyjęcia. Możemy zdecydować się także na usługi animatorów, którzy skutecznie zajmą czas najmłodszym uczestnikom przyjęcia. Koszty organizacji chrzcin w restauracji są zależne od wielu czynników: rodzaju wybranych potraw i napojów, czasu trwania imprezy, dodatkowych usług np. animatorów lub specyficznej dekoracji sali. Warto, korzystając z możliwości, jakie dają pożyczki pozabankowe, wybrać przyjęcie w lokalu gastronomicznym. Będzie to rozwiązanie wygodniejsze i łatwiejsze dla każdego młodego rodzica, który pozbędzie się ogromnej ilości obowiązków związanych z samodzielnym przygotowaniem imprezy.

Zadbaj o termin

Decydując się na wersję imprezy poza domem, musimy pamiętać, iż odpowiednio wcześniej powinniśmy dokonać rezerwacji sali w lokalu. Chrzciny najczęściej organizowane są w niedzielę, dlatego też musimy wziąć pod uwagę ten fakt i zadbać o wybór restauracji już w dniu, w którym ustalimy datę uroczystości w kościele.

Podobnie jest z usługami dodatkowymi. Myśląc o zaangażowaniu profesjonalnych animatorów, musimy liczyć się z ich napiętym kalendarzem oraz cennikiem, który w dni zwyczajowo wolne od pracy, jest wyższy. Warto zatem sprawdzić kilka firm, zajmujących się organizacją kreatywnych zabaw dla dzieci, aby wybrać ofertę atrakcyjną cenowo.

Najlepszym sposobem na organizację imprezy z okazji chrztu dziecka, jest skorzystanie z ofert lokali gastronomicznych. Młodzi rodzice zwykle nie dysponują nadmierną ilością wolnego czasu, aby przygotowywać przyjęcie w domu. Wykorzystując np. pożyczki pozabankowe, warto zarezerwować salę w restauracji, aby bez zbędnego obciążenia zorganizować udaną imprezę dla naszych gości.

Dodaj komentarz