Paznokcie hybrydowe – niezrównany połysk i ekstremalnie trwały efekt

Jeśli kiedykolwiek pomalowałaś paznokcie tylko po to, żeby jeszcze tego samego dnia powitać pierwszy odprysk, najprawdopodobniej nie trzeba Cię przekonywać o ułomnościach zwykłego lakieru. Na szczęście istnieje doskonała alternatywa dla tradycyjnego malowania – estetyczny, błyskawicznie wysychający i niezwykle trwały manicure hybrydowy. Przekonaj się, jak to jest mieć perfekcyjne paznokcie bez stosowania tipsów ani żelu i pokochaj hybrydy tak samo jak tysiące Polek!

Alternatywa dla zwykłego lakieru

Manicure hybrydowy zagościł w salonach kosmetycznych niespełna dekadę temu. Wychodził on naprzeciw potrzebom kobiet, którym zależało na trwałym efekcie i które miały serdecznie dość schnących przez wieczność lakierów. Wszystkie wiemy, jak trudno jest utrzymać zadbane dłonie, jeśli musimy wykonywać chociażby podstawowy pakiet prac domowych. Po malowaniu zwykłym lakierem możemy liczyć na utrzymanie efektu przez max. 5 dni; zwykle pierwsze odpryski pojawiają się jednak znacznie szybciej, np. na drugi dzień lub – co gorsza – już po kilku godzinach.

Z czasem pojawiły się rozwiązania, które miały pomóc uporać się z tymi problemami. Przez chwilę popularne były tipsy, które jednak zaczęły być kojarzone z kiczem i brakiem gustu. Karierę zrobiły też paznokcie żelowe, które niestety były bardzo czasochłonne w wykonywaniu, a przy tym zbyt często niszczyły płytkę paznokci. Prawdziwą rewolucją okazał się dopiero manicure hybrydowy – niezwykle trwały, elegancki i bezpieczny nawet dla kobiet w ciąży.

Co to jest manicure hybrydowy?

Mówiąc obrazowo, manicure hybrydowy opiera się na połączeniu tradycyjnego lakieru i żelu. Hybryda narodziła się w Stanach Zjednoczonych i szybko zrobiła karierę także w Europie. Paznokcie hybrydowe pozostają w nienaruszonym stanie przez 3-4 tygodnie. Żeby osiągnąć estetyczny efekt, wystarczy cieniutka, podwójna warstwa koloru. Hybryda nie odpryskuje, nie odgniata się, nie zmienia koloru ani nie traci cudownego połysku. Elastyczny produkt zastyga pod lampą i utwardza płytkę paznokcia. Całość prezentuje się bardzo naturalnie, a jednocześnie zjawiskowo.

Paznokcie hybrydowe – zalety i wady

Do największych zalet paznokci hybrydowych zaliczamy na pewno ponadprzeciętną trwałość i brak odprysków. Oprócz tego warto wymienić ochronę przed odbarwieniem płytki (czego, jak wiadomo, trudno uniknąć przy zwykłych ciemnych lakierach, np. w czerwonym czy czarnym odcieniu) czy fakt, że jest to zabieg bezzapachowy. Manicure hybrydowy odznacza się znikomą ingerencją w strukturę płytki paznokcia – nie trzeba jej bardzo piłować przed nałożeniem lakieru. Hybrydy są wręcz polecane przy cienkich, osłabionych paznokciach, gdyż pomagają je wzmocnić, zapuścić i uczynić bardziej odpornymi na uszkodzenia. Ogromną zaletą paznokci hybrydowych jest też błyskawiczne utwardzanie poszczególnych warstw po lampą. Po kilkudziesięciu sekundach paznokcie są już całkiem suche i pięknie błyszczą, podczas gdy po zwykłym malowaniu musimy czekać na całkowite wyschnięcie o wiele, wiele dłużej…

Jeśli chodzi o wady hybryd, jest ich niewiele, ale warto o nich głośno powiedzieć. Po pierwsze, mimo że wiele kobiet wykonuje ten zabieg samodzielnie w domu, bez odpowiedniego przeszkolenia może się to okazać niebezpieczne dla zdrowia i kondycji paznokci. Gdy wykonujemy tego typu manicure zbyt często, a przy tym nieumiejętnie przygotowujemy płytkę czy skórki, możemy się spodziewać komplikacji. Dlatego warto oddać się w ręce profesjonalistek, które dysponują odpowiednią wiedzą potwierdzoną certyfikatami, tak jak stylistki z salonu www.wioletanails.pl/paznokcie-hybrydowe. Kolejny problem to możliwość wystąpienia reakcji alergicznej; ryzyko to wzrasta zwłaszcza przy pracy na podejrzanie tanich produktach niskiej jakości. Koniecznie upewnij się, że do malowania wykorzystuje się porządny sprzęt i bezpieczne preparaty, tak jak dzieje się to w salonie Wioleta.

Jak wykonuje się manicure hybrydowy?

Stylistka rozpoczyna od przygotowania płytki – jej wyrównania i spiłowania wolnego brzegu paznokcia, wycięcia skórek i odtłuszczenia paznokci. Pominięcie tego kroku może spowodować wystąpienie wcześniejszych odprysków. Następnie należy nałożyć wszystkie potrzebne warstwy – bazę, lakier (zwykle dwie warstwy), a wreszcie top coat. Każdą z nich trzeba utrwalić pod lampą UV lub LED tak długo, jak nakazuje producent. Zabieg trwa od godziny do 1,5 – wszystko zależy od tego, czy stylistka nakłada tylko jeden kolor, czy może wykonuje ombre, sweterek albo innego rodzaju zdobienie. Jeśli zależy Ci na bardziej wymyślnym malowaniu, koniecznie zwróć się o pomoc do porządnego salonu. W żywieckim salonie Wioleta stylistki wyczarują na Twoich paznokciach prawdziwe cuda!

Po 2-4 tygodniach (zwykle po upływie 14 dni odrost jest na tyle duży, że trzeba przymierzyć się do powtórzenia zabiegu) należy usunąć manicure hybrydowy. Potrzebne są do tego specjalne płyny na bazie acetonu. Po prawidłowym zdjęciu hybryd paznokcie są zdrowe i nie potrzebują żadnej szczególnej regeneracji. Średnia cena za wykonanie takiego malowania wynosi od 60 do 100 zł, a za jego usunięcie – ok. 30 zł.

Dodaj komentarz