Soczewki jednodniowe numerem jeden – dlaczego?

Słychać o nich coraz częściej, a mimo wszystko niektórzy jeszcze zastanawiają się nad ich wyborem. Dla nas sprawa jest prosta i oczywista, a już tłumaczymy dlaczego. Poniżej znajdziesz całą masę argumentów przemawiających na korzyść jednodniowych szkieł kontaktowych, które mamy nadzieję przekonają Cię do ich wypróbowania. Gwarantujemy, że po pierwszym założeniu, nie będziesz chciał się z nimi rozstać.

Po pierwsze – bez zobowiązań

Kupno soczewek na dłuższy okres czasu wiąże się głównie z koniecznością wyboru pomiędzy wieloma mniej lub bardziej znanymi markami, producentami i właściwościami. Nie zawsze uda nam się podjąć pierwszą i najlepszą decyzję, a najgorszą rzeczą jest potem przymus noszenia tych samych szkieł. Dotyczy to w szczególności soczewek długoterminowych, czyli miesięcznych, kwartalnych czy rocznych.

Te zdecydowanie polecamy kupować, gdy posiadasz już sprawdzonego producenta oraz rodzaj soczewek, a Twoja wada przestała się powiększać. Właśnie dlatego soczewki jednodniowe są mniej zobowiązujące – coś nie będzie Ci odpowiadać, wada się zmieni albo zwyczajnie Twoje oczy będą się w nich bardziej męczyć. Możesz je zmienić w każdej chwili, a testowanie przez jeden dzień powinno w zupełności wystarczyć. Jeśli masz jakieś wątpliwości, możesz zakupić kilka par jednodniowych szkieł, które będziesz nosić przez parę dni, a na koniec stwierdzisz, czy odpowiadają Twoim wymaganiom, czy może lepiej poszukać czegoś lepszego.

Po drugie – maksimum komfortu

Warto również zaznaczyć, że użytkowanie szkieł długoterminowych może niekiedy przysporzyć kilku problemów. Mowa głównie o dyskomforcie, gdy oczy stają się zmęczone, zaczerwienione i mocno przesuszone. W przypadku szkieł jednodniowych taka sytuacja się nie wydarzy. Założenie ich na jeden dzień pozwoli na zachowanie maksymalnej świeżości i nawilżenia oczu, a następnego dnia możesz założyć już nową parę soczewek. W ten sposób unikniesz nieprzyjemnego uczucia swędzenia, pieczenia czy nawet bólu oczu, co może mieć miejsce podczas używania soczewek miesięcznych, jeśli nie zadbamy wystarczająco o higienę szkieł kontaktowych.

Po trzecie – minimum pielęgnacji

Przy soczewkach kontaktowych jednodniowych nie będziesz potrzebować żadnych dodatkowych akcesoriów pielęgnacyjnych. Wszelkie płyny, pojemniczki czy inny preparaty pójdą w odstawkę, ponieważ zaraz po zdjęciu soczewek będziesz musiał je wyrzucić do śmieci, a następnego dnia otworzyć nowe opakowanie. Zdecydowanie przestrzegamy przed zakładaniem szkieł jednodniowych ponownie, co może doprowadzić do poważnego podrażnienia oczu. Przeciwieństwem są soczewki długoterminowe, które trzeba codzienne pielęgnować, czyścić, dezynfekować i nawilżać, a tutaj tego problemu i kolejnego zobowiązania już nie ma.

Sprawdzone soczewki jednodniowe kupisz w sklepie Mylenshop.com

Po czwarte – dla każdego

Jednodniowe szkła dostępne są w każdej wersji:

  • Sferyczne dla krótko- i dalekowidzów
  • Progresywne dla osób ze starczowzrocznością
  • Toryczne dla astygmatyków
  • Kolorowe z korekcją wady lub bez

Oto kilka podstawowych wariantów, jakie możesz znaleźć w salonie optycznym czy sklepie z soczewkami kontaktowymi stacjonarnie lub online. Typowe zerówki znajdziesz w wielu kolorach, które będą posiadać właściwości rozjaśniające, przyciemniające czy pogłębiające kolor. Natomiast pozostałe soczewki korekcyjne są najwygodniejszym rozwiązaniem dla osób z wadą wzroku, a zwłaszcza jednodniowe szkła, które możesz wypróbować i następnego dnia liczyć na maksymalną świeżość.

Dodaj komentarz