Depilacja laserowa – bezbolesna i skuteczna

Depilacja laserowa to zabieg, który z powodzeniem podbija serca osób na całym świecie zmagających się z nadmiernym owłosieniem. Również Polacy doceniają możliwość poddania się serii bezbolesnych zabiegów po to, aby cieszyć się nieskazitelną, gładką skórą przez długie lata.

Wysoka skuteczność depilacji laserowej powoduje, że staje się ona z dnia na dzień coraz bardziej popularna, a nowoczesny laser do depilacji Vectus z powodzeniem podbija rynek kosmetologiczny. Istotne jest, że jego moc dostosowywana jest indywidualnie do skóry każdego, kto poddaje się jego działaniu. Osiąganie spektakularnych efektów tego lasera powoduje, że na zabieg decyduje się coraz więcej osób, a w szczególności Pań, które chcą czuć się zawsze świeżo, pewnie i komfortowo, oszczędzając przy tym codziennie od kilku do kilkunastu minut, co w skali roku daje naprawdę imponujący wynik zaoszczędzonego czasu.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym. Oczywiście istnieją przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej, jednak u wszystkich osób, których one nie dotyczą, ta nowoczesna metoda depilacji jest w 100% bezpieczna i bezinwazyjna. Laser działa miejscowo, niszcząc mieszki włosowe, omijając swoim działaniem delikatny naskórek. Właśnie to sprawia, że skóra po zabiegu może być zaczerwieniona przez maksymalnie dwa do trzech dni. Specjaliści potwierdzają, że serii zabiegów mogą być poddawane nawet najbardziej wrażliwe partie ciała u osób posiadających nawet bardzo niski próg bólu.

Metoda laserowego usuwania zbędnego owłosienia jest jednocześnie bezpieczna i skuteczna. Laser nie narusza struktury skóry ani nawet naskórka. Dzięki temu możemy przeprowadzić depilację o partiach ciała, które są najbardziej wrażliwe. Najlepszym tego przykładem jest depilacja laserowa bikini oraz depilacja laserowa pach, a więc stref najbardziej unerwionych.mówi Julia Krajewska, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Jak wygląda zabieg depilacji laserem?

Sam zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut a czas jego trwania uzależniony jest od wielkości partii ciała poddawanej działaniu nowoczesnego lasera. Seria zabiegów pozwala na pozbycie się aż do 95% zbędnego owłosienia. Pozostałe pojedyncze włoski możemy usunąć po upływie kilku miesięcy od zakończenia całej serii. Te pozostałości to włosy, które nie znajdowały się w fazie wzrostu podczas żadnego zabiegu wykonywanego w ramach całej serii. Aby pozbyć się tych pojedynczych włosów wystarczy przeprowadzenie tylko jednego zabiegu depilacji.

Czy depilacja laserowa boli?

Zabieg depilacji laserowej jest praktycznie bezbolesny. Niektóre panie podczas usuwania zbędnego owłosienia z okolic pach lub strefy bikini mogą odczuwać przez krótki czas mały dyskomfort, jednak odczuwanie bólu zależy głównie od naszego indywidualnego progu bólu. Jednak warto wiedzieć, że zdecydowana większość osób, które poddały się działaniu lasera na pytanie „czy depilacja laserowa boli?” odpowiada zgodnie, że jest to zabieg bezbolesny.

Pacjenci często pytają, czy zabieg laserowej depilacji jest bolesny. Najnowsze rozwiązania redukują wszelki dyskomfort. W przypadku depilacji laserem Vectus ból jest zredukowany dzięki specjalnej głowicy chłodzącej. Dlatego większość osób nie odczuwa żadnego dyskomfortu. – powiedziała Marta Włodarczyk, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Korzyści, jakie przynosi zabieg są nieoceniony – jego stuprocentowa skuteczność, pełna trwałość i komfort, jaki daje – są warte nawet krótkotrwałego poczucia dyskomfortu, jak twierdzą osoby, które przeszły serię zabiegów depilacji laserowej.

Ile zabiegów powinniśmy wykonać, aby osiągnąć wymarzony efekt gładkiej skóry?

W pierwszej kolejności należy podkreślić, że zabiegi depilacji laserowej wykonuje się w seriach. Oznacza to, że każda depilowana partia ciała musi zostać poddana działaniu lasera kilkukrotnie. Dlaczego? Ponieważ wiązka światła usuwa włosy, które w czasie wykonywania zabiegu są w fazie wzrostu. Pamiętajmy, że nigdy nie jest tak, że wszystkie włosy właśnie w tej chwili znajdują się w tej fazie. Jest to naturalny proces, na który nie mamy wpływu my ani osoba wykonująca zabieg usuwania zbędnego owłosienia.

Do uzyskania gładkiej skóry zazwyczaj potrzebujemy od sześciu do ośmiu. zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Istotne jest również to, że laser najszybciej usunie włosy, które są ciemne oraz grube. Włosy rude, blond oraz siwe są zdecydowanie bardziej oporne na działanie diody lasera.

Pamiętajmy również, że zabiegi najlepiej jest wykonywać jesienią oraz zimą ze względu na mniejszą możliwość narażenia depilowanego obszaru ciała na działanie ostrych promieni słonecznych. Jeśli jednak zabieg został wykonany w miesiącach letnich, pamiętajmy o stosowaniu kremów z jak najwyższym filtrem UVA.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Istnieją przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej – jednak jest to zabieg, który wykonywać może prawie każdy. Oto przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 • skaleczenia,

 • ciąża,

 • przyjmowanie retidoidów,

 • opalenizna,

 • skóra poddana działaniu samoopalaczy,

 • przyjmowanie leków z grupy tetracyklin,

 • aktywna choroba nowotworowa,

 • skłonność do powstawania przebarwień na skórze,

 • bielactwo,

 • łuszczyca,

 • zmiany skórne o charakterze grzybicznym i bakteryjnym,

 • nie zastosowanie się do wskazówek przed zabiegiem.

Skóra po zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa poprzedzona jest zebraniem szczegółowego wywiadu dotyczącego przyjmowania leków oraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Jeżeli specjalista nie widzi żadnych przeciwwskazań, zabieg może być wykonany od razu. W pierwszej kolejności jednak zostanie przeprowadzona próba na fragmencie naszej skóry aby sprawdzić, czy nie jest ona zbyt wrażliwa na zastosowanie lasera. W tym samym czasie moc lasera zostanie indywidualnie dopasowana do potrzeb naszej skóry.

Bezpośrednio po zabiegu, który trwa od kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu minut nasza skóra zostanie posmarowana specjalnym kremem łagodzącym. Również przez kilka dni po zabiegu powinniśmy używać do jej pielęgnacji kremów łagodzących ogólnie dostępnych w aptekach. Skóra w obrębie wykonanego zabiegu może być nieco czerwona i podrażniona przez kilka dni. Możliwe jest również wystąpienie niewielkich obrzęków, które powinny ustąpić maksymalnie po upływie trzech dni od dnia wykonania zabiegu.

Istotne jest, że przez minimum 4 tygodnie po zabiegu depilacji laserowej nie możemy opalać się, korzystać z basenu oraz z sauny. Depilacja laserowa wyklucza również odbywanie gorących kąpieli ze względu na możliwość wtórnego podrażnienia skóry. Przez kilka dni warto również powstrzymać się od wykonywania peelingów oraz wszelkich zabiegów mogących podrażnić depilowany obszar ciała. Powinniśmy również uważać, aby po kąpieli nie pocierać mocno ręcznikiem depilowanego miejsca.

Zalety depilacji laserowej możemy wymieniać w nieskończoność. Komfort, estetyka i oszczędność czasu to tylko niektóre z nich. Ponadto brak powikłań takich jak wrastające włoski czy zapalenie mieszków włosowych to kolejne atuty tej metody depilacji. Istotny jest również fakt, że depilacją laserową możemy objąć każde miejsce na naszym ciele, bez względu na to czy jest to strefa bikini u pań czy plecy u panów.

Dodaj komentarz