Skuteczny sposób na realizację noworocznego postanowienia? Dieta pudełkowa!

Podczas sylwestrowej nocy lub noworocznego poranka zaczynamy zastanawiać się nad przeszłością i odważnie spoglądać przed siebie. Obiecujemy sobie, że w końcu odstawimy słodycze i zaczniemy zdrowo się odżywiać. Co zrobić, by nowe postanowienie po kilku dniach nie zamieniło się w poczucie winy?

Dieta pudełkowa – inspiracja i wsparcie

Coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę z niewłaściwych nawyków żywieniowych i deklaruje chęć zmiany, dlatego też od kilku lat jednym z najczęściej pojawiających się haseł wśród noworocznych postanowień jest zdrowe odżywianie. Mimo rosnącej świadomości, wciąż brakuje nam motywacji i samozaparcia, by nowy, korzystniejszy dla naszego zdrowia i samopoczucia sposób odżywiania stał się smacznym, ciekawym i przyjemnym sposobem na życie. Jak wytrwać w noworocznym postanowieniu i odżywiać się zdrowo nie tylko przez kilka pierwszych dni w roku?

Podpowiedzią jest dieta pudełkowa, czyli skorzystanie z usług cateringu dietetycznego. Po wybraniu odpowiedniej, zbilansowanej diety o kaloryczności dostosowanej do indywidualnych potrzeb, uczymy się regularnego spożywania pełnowartościowych posiłków. W ten sposób walczymy ze złymi nawykami żywieniowymi, takimi jak jedzenie w pośpiechu, podjadanie lub zbyt długie przerwy między kolejnymi posiłkami. Dieta pudełkowa to nieocenione wsparcie oraz inspiracja – dzięki przygotowanym i dostarczanym potrawom, unikamy pokus i uczymy się właściwego komponowania produktów spożywczych.

Inwestycja w przyszłość

Dieta pudełkowa  to sposób na czerpanie radości i przyjemności z nowych smaków oraz zapachów zamkniętych w przyrządzonych zestawach posiłków. To także metoda na naukę różnorodności oraz odróżniania zdrowych i korzystnych dla zdrowia produktów od tych, które powodują złe samopoczucie, a także sprzyjają przybieraniu na wadze. Opracowane przy udziale dietetyka i profesjonalnego kucharza posiłki są źródłem wartościowych składników oraz równie cennej wiedzy na temat przygotowywania posiłków. Wybierając dietę pudełkową, dbamy o zdrowie i organizm, a więc inwestujemy w przyszłość. To, w jaki sposób odżywiamy się dzisiaj, wpłynie na to, jak będziemy czuć się jutro.

Dieta pudełkowa to rozwiązanie dla osób, które chcą wypracować lepsze nawyki i odżywiać się zdrowiej, ale brakuje im motywacji i samozaparcia – dlatego też idealnie sprawdzi się jako wsparcie noworocznego postanowienia. Jeśli przyrządzamy potrawy samodzielnie lub korzystamy z dobrego serca bliskich – prawdopodobieństwo, by ulec pokusie jest duże. Gdy jednak zdecydujemy się na zestaw posiłków przygotowywanych i dostarczanych z zewnątrz, nie mamy możliwości dodawania do potraw ulubionych, niezdrowych składników.

Dodaj komentarz