Savoir vivre na pogrzebie

Pogrzeb najbliższych to bardzo trudny czas, który jest ciężkim przeżyciem i wymaga odpowiedniego przygotowania. Śmierć w rodzinie sprawia, że czujemy się przygnębieni i często nie potrafimy się pogodzić z odejściem naszych krewnych. W tym okresie bardzo przydaje się wsparcie znajomych oraz pomoc oferowana przez renomowane i wysokiej jakości zakłady pogrzebowe. Szanowane zakłady pogrzebowe pozwalają znacząco odciążyć osoby będące w żałobie i przygotować dla ich najbliższych wzorowy pochówek. Uroczystość pogrzebowa powinna odznaczać się elegancją i poszanowaniem dla osoby zmarłej. Odpowiedni pochówek potrafią przygotować cierpliwi i sumienni pracownicy zakładu pogrzebowego Olimp.

O czym należy pamiętać wybierając się na pogrzeb?

Wybierając się na pogrzeb musimy właściwie się przygotować. W czasie pochówku osoby zmarłej powinniśmy zachować dobre maniery i godnie wesprzeć osoby pogrążone w żałobie. Na pogrzeb należy przychodzić punktualnie i nie wychodzić przed całym zakończeniem ceremonii. Jeżeli w kaplicy są wolne miejsca to powinniśmy znajdować się wewnątrz budynku.

Jeżeli chodzi o strój żałobny, czarny ubiór przeznaczony jest dla najbliższej rodziny. Dalsi krewni i znajomi nie mają obowiązku ubierania się na czarno, jednak ich strój powinien być elegancki i skromny, a jego kolory stonowane. Nie należy przychodzić na pogrzeb w obuwiu sportowym, zbyt krótkiej spódnicy lub bluzce z widocznym dekoltem.

Po wyjściu z kaplicy wszyscy udają się na cmentarz w celu pochowania zmarłego. W tym czasie nie należy się przepychać i śpieszyć, powinno się również unikać głośnych rozmów z innymi osobami. Po pochowaniu osoby zmarłej na cmentarzu nadchodzi moment na złożenie kondolencji. Wyrazy współczucia z powodu śmierci bliskiego składa się osobiście dla najbliższej rodziny zmarłego. Podczas tej czynności musimy okazać skruchę i wesprzeć naszych znajomych, dodatkowo można im zaoferować pomoc i wsparcie.

Istotną kwestią w czasie ceremonii pogrzebowej jest wybranie odpowiedniego miejsca na złożenie wieńca pogrzebowego. Wieniec można ułożyć w kościele w okolicy trumny lub na grobie po zakończeniu ceremonii pochówku

Zakład pogrzebowy Olimp – wsparcie i pomoc

Zakład pogrzebowy Olimp mieści się we Wrocławiu, posiada duże doświadczenie oraz zatrudnia wykwalifikowanych pracowników. Szanuje każdego klienta indywidualnie i pozwala precyzyjnie przygotować uroczystość pogrzebową według prywatnych potrzeb. Działa na rynku od wielu lat i umie godnie zaplanować i przeprowadzić cały proces pochówku. Zakład pogrzebowy Olimp to pewność, że nasze najbliższe osoby zmarłe zostaną stosownie pochowane, a my otrzymamy w tym momencie szacunek oraz niezbędną pomoc.

W ofercie zakładu znajdują się między innymi różnego rodzaju organizację uroczystości pogrzebowych. W tym trudnym okresie pracownicy zakładu zadbają o każdy detal istotny podczas wzorowego pochówku. Przygotują najlepszy scenariusz dla całej uroczystości, a także pomogą w imieniu rodziny dopełnić potrzebne formalności. Pracownicy zakładu doradzą i pomogą uzyskać wypłaty zasiłku pogrzebowego z ZUSu, KRUSu lub MSWiA.

Zakład pogrzebowy Olimp to przede wszystkim wsparcie na najwyższym poziomie. Pracownicy zakładu są cierpliwi i potrafią wczuć się w sytuację osób pogrążonych w żałobie. Nie naprzykrzają się i nie doprowadzają do niepotrzebnych nieporozumień. Starają się pomóc i znaleźć najkorzystniejsze rozwiązania dla całej rodziny osoby zmarłej. Pomagają przygotować cały proces pochówku rozpoczynając od transportu zwłok i kończąc na zbudowaniu wybranego grobu. Zakład działa 24 godziny na dobę, dzięki temu klienci mogą w dowolnej chwili zgłosić się do zakładu i uzyskać potrzebne wsparcie.

Usługi oferowane przez zakład pogrzebowy Olimp we Wrocławiu

Zakład pogrzebowy Olimp dba o każdego klienta indywidualnie i oferuje szeroki zakres usług związanych z organizacją pochówku. Pracownicy zakładu wypełniają niezbędne formalności związane z pogrzebem (szpital, ZUS, Urząd Stanu Cywilnego). Organizują uroczystość pogrzebową według określonych obrządków wyznaniowych i służą pomocą w zakresie dobrania dodatków np. kwiaty, oprawa muzyczna.

Zakład pogrzebowy Olimp organizuje na życzenie klienta transport zwłok ze szpitala (dysponuje własną chłodnią). Zajmuje się również organizowaniem międzynarodowych transportów zwłok. Dodatkowo przygotowuje nekrolog w prasie, klepsydry oraz ustala cały obrządek pogrzebowy. Ponadto zakład oferuje pomoc w zakresie doboru trumien, urn, krzyży i tabliczek.

Doświadczenie i wiedza pracowników zakładu pozwala przygotować godny i elegancki pogrzeb wzbogacony dobraną oprawą kwiatową oraz muzyczną. W ofercie zakładu znajduję się również możliwość kremacji zwłok we własnym krematorium lub ekshumacji zwłok (zmiana miejsca pochówku).

Dodatkową usługą, jaką gwarantuje zakład jest pomoc osobom, które z różnych przyczyn nie są w stanie regularnie opiekować się grobem. Pracownicy zakładu na specjalne życzenie klienta podejmują się systematycznego sprzątania i czyszczenia nagrobków. Poza dbaniem o wygląd grobu, regularnie mogą dostarczać na grób świeże kwiaty oraz znicze.

Dodaj komentarz