Gran Lomo Malbec

Miłośnicy czerwonych win, stanowiących idealny dodatek do mięs, po prostu uwielbiają Gran Lomo Malbec. To niezwykłe, wytrawne wino, przepełnione argentyńską duszą, wspaniale komponują się zwłaszcza z soczystymi stekami.

Miłośnicy czerwonych win, stanowiących idealny dodatek do mięs, po prostu uwielbiają Gran Lomo Malbec. To niezwykłe, wytrawne wino, przepełnione argentyńską duszą, wspaniale komponują się zwłaszcza z soczystymi stekami. Nie powinno być to jednak zaskoczeniem, gdyż Argentyna słynie z tego przysmaku, zatem wino stworzone w tym kraju musi być idealnym wyborem.

Malbec – z Francji do Argentyny

Malbec jest odmianą ciemnych winogron, która oryginalnie była uprawiania we Francji. Jednak dopiero pojawienie się Malbec w Argentynie, stało się początkiem popularności win na jego bazie. Zarówno sami Argentyńczycy, jak i smakosze czerwonych win na całym świecie, szybko pokochali ich wyjątkowe nuty smakowe i niezwykle intensywny kolor. W związku z czym, od wielu lat szczep ten zajmuje pierwsze miejsce, wśród tych uprawianych na terenie Argentyny.

A jak smakują wina typu Malbec? Cechują się one bardzo ciemną barwą, a do tego są mocno skoncentrowane. W odróżnieniu od swojej francuskiej wersji, Malbec z Argentyny nie ma aż tak mocnych garbników. Posiada on też dość charakterystyczny, owocowy smak, w którym zazwyczaj dominuje aromat śliwki. Przez wielu, Malbec jest też szczególnie ceniony za swoją ostrość oraz aromatyczność.

Jak już wspomniano wcześniej, Malbec jest przede wszystkim winem stworzonym do mięs. Mocne garbniki oraz doskonale wyczuwalna głębia owoców, fantastycznie podkreślają smak wołowiny, jagnięciny oraz dziczyzny. Zdecydowanie najlepiej komponują się z mięsem grillowanym, ale połączone również z mięsem smażonym czy pieczonym, tworzą idealną całość.

Gran Lomo Malbec – 100% najwyższej jakości

Wyjątkowe wino Gran Lomo to w stu procentach najlepszej klasy Malbec z regionu Mendoza. Jego nietuzinkowy smak oraz aromat, był i cały czas jest doceniony w samej Argentynie oraz na świecie. Dowodem tego są przyznawane mu nagrody, mnóstwo pochlebnych recenzji oraz ogromna popularność wśród miłośników win. I to nie tylko tych, którzy przepadają również za przepysznym, soczystym stekiem z argentyńskiego mięsa.

Co jest tak kuszącego w winie Gran Lomo Malbec, że ciężko jest mu się oprzeć? Już po wlaniu nawet odrobiny tego wina do kieliszka, zachwyci nas jego niesamowita barwa. Intensywny kolor ciemnego fioletu, zdecydowanie przyciąga uwagę. Kiedy jednak poczujemy bardzo subtelny aromat czerwonych jagód i śliwek, na dobre pochłonie nas magia Gran Lomo Malbec. Warto także wspomnieć, że na podniebieniu, to czerwone, wytrawne wino jest bardzo krągłe i aksamitne, o niezwykle delikatnych taninach.

Sprawdź więcej na faktoriawinalacarte.pl

Dodaj komentarz