Mezoterapia igłowa od podstaw

Słyszysz o niej po raz pierwszy? Warto w takim razie dowiedzieć się więcej o mezoterapii igłowej, która przeprowadzana jest w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej albo kosmetycznych. Być może Ty również zastanawiasz się nad karierą w tym kierunku, dlatego też podpowiemy Ci co powinieneś wiedzieć i jak dalej postępować, by zrealizować swoje cele. Zatem nie przedłużamy już więcej i zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem odnośnie mezoterapii igłowej.

O co chodzi z mezoterapią igłową?

Na samym wstępie chcemy opowiedzieć Ci czym tak w zasadzie jest ten zabieg, a także na czym polega, by móc sobie o wiele lepiej wyobrazić go w swojej głowie i uświadomić z czym się wiąże. Generalnie mezoterapia igłowa to zabieg nieinwazyjny i niechirurgiczny, a więc jest przeprowadzany w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Jak z samej nazwy wynika mezoterapia jest praktykowana z użyciem igieł, które są absolutnie nie odczuwalne, ponieważ przed zabiegiem pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe.

Sam zabieg wpływa pozytywnie głównie na kondycję skóry pod wieloma względami, gdzie stopniowo ją regeneruje, odżywia, rewitalizuje i odmładza. Można zauważyć wiele wspaniałych efektów, o których opowiemy w dalszej części artykułu. Tymczasem skupimy się na wskazaniach do przeprowadzenia zabiegu, wśród których wyróżnia się między innymi:

  • zwiotczenie i osłabienie skóry twarzy i ciała;
  • profilaktyka przeciwzmarszczkowa;
  • widoczne i rozległe rozstępy;
  • cellulit;
  • częste wypadanie włosów.

Oto tylko niektóre objawy, dla których warto przeprowadzić mezoterapię igłową za pomocą kwasu hialuronowego, który zdecydowanie nawilża i ujędrnia skórę, jak i pozostałych składników: witamin, aminokwasów czy peptydów. Wszystko dociera prosto do skóry właściwej, dzięki czemu zabieg zaczyna działać od razu, a skóra powraca do wcześniejszej, a nawet dużo lepszej kondycji.

Co po zabiegu?

Po wykonaniu mezoterapii igłowej można spodziewać się trwałych i niesamowitych rezultatów, jak na przykład widocznego ujędrnienia, odżywienia, nawilżenia, zmniejszenia się wypadania włosów czy widoczności rozstępów albo cellulitu. Z pewnością każda osoba może pozbyć się w ten sposób swoich kompleksów prawie raz na zawsze, ponieważ zabieg ten potrafi utrzymywać się przez długi okres czasu, a zwłaszcza, gdy powtórzymy go odpowiednią ilość razy. O wszystkim powinien poinformować Cię lekarz, który sam dostosuje ilość serii i częstotliwość wykonywania zabiegu w zależności od Twojego stanu. Nie musisz także martwić się o liczne nakłucia, które goją się w błyskawicznym tempie.

Mezoterapia igłowa na szkoleniu

Natomiast jeśli zastanawiałeś się kiedykolwiek nad rozpoczęciem pracy w zawodzie kosmetologa, powinieneś koniecznie skorzystać z mezoterapii igłowej – szkolenia, na które warto zapisać się do profesjonalnego centrum medycyny estetycznej. Tylko w ten sposób możesz dowiedzieć się więcej o samym przeprowadzaniu zabiegu, jego wskazaniach, efektach czy przeciwskazaniach, a także urządzeniach i składnikach używanych podczas mezoterapii. To wiedza konieczna i bardzo przydatna, a dodatkowe potwierdzenie Twoich umiejętności w postaci certyfikatu będzie Ci bardzo potrzebne przy otwieraniu własnego gabinetu medycyny estetycznej czy też podjęcia pracy w tej branży.

Dodaj komentarz