Czym jest pole dance?

Z roku na rok powiększa się oferta klubów prowadzących zajęcia ruchowe. Coraz częściej dbając o aktywne spędzanie czasu wiele osób woli wybrać zajęcia taneczne a nie ćwiczenia na siłowni. Kilka lat temu ludzie tłumnie ruszyli na zajęcia pole dance, dzięki czemu taniec na rurze pokazał swoje inne oblicze.

Czym jest pole dance?

Taniec na rurze dotychczas kojarzony był z aktywnością o mocnym zabarwieniu erotycznym. Na szczęście wraz z rosnąca popularnością zajęć pole dance, coraz więcej osób przekonywało się o jego dobroczynnym wpływie na rozwój zdrowej sylwetki i gibkiego ciała. W skrócie pole dance to wykonywanie różnych ćwiczeń, często akrobatycznych, na pionowo zamontowanym drążku.

Jak wyglądają i dla kogo są zajęcia pole dance?

Taniec na rurze dla osób początkujących niewiele ma wspólnego ze skomplikowanymi akrobacjami. Przed przystąpieniem do właściwych aktywności przy wykorzystaniu rury należy wzmocnić i rozciągnąć ciało. Przez pierwsze tygodnie uczestnicy zajęć uczą się chwytów oraz prostych obrotów wokół rury. Dopiero po nabraniu siły w rękach czy nogach można przejść do wykonywania prostych figur. Następnie uczestnicy zajęć uczą się przejść między poszczególnymi figurami tworząc proste choreografie. Najtrwalsi dotrwają do nauki figur akrobatycznych i charakterystycznych dla tańca na rurze obrotów w powietrzu.

Do pierwszych zajęć warto się odpowiednio i wygodnie ubrać. Sportowy strój nie powinien krępować ruchów a luźne ubranie nie powinno oplatać się wokół rury. Warto także zainwestować o krótkie spodenki zwiększające przyczepność.

Zajęcia pole dance są skierowane dla osób, które poszukują nowych sposobów na wysmuklenie sylwetki, innych niż aerobik czy regularne zajęcia fitness. Wbrew pozorom, taniec na rurze nie jest przeznaczony wyłącznie dla kobiet. Jest to także atrakcyjny trening dla mężczyzn chcących nie tylko wzmocnić, lecz także rozciągnąć poszczególne grupy mięśni.

Pole dance na wzmocnienie mięśni

Pozytywny efektem ćwiczeń na rurze jest smukła sylwetka, nabranie gracji oraz wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni. Pole dance to idealna opcja dla tych, którzy obawiają się zbyt rozbudowanych mięśni powstałych po ćwiczeniach na siłowni. Taniec na rurze wykorzystuje wyłącznie ciężar własnego ciała co pozwala jedynie na delikatne zarysowanie mięśni.

Podobnie jak w przypadku innych zajęć ogólnorozwojowych taniec na rurze aktywizuje wszystkie grupy mięśniowe. Podczas ćwiczeń szczególnie pracują ręce, barki, ramiona, brzuch, pośladki, plecy, łydki oraz uda. Konieczność utrzymania równowagi wpływa także na rozwój koordynacji całego ciała. Pole dance niesie także korzyści dla kręgosłupa. Ćwiczenia angażujące plecy pozwalają na wzmocnienie mięśni utrzymujących kręgosłup.

Wzrost samooceny

Zajęcia pole dance nie tylko zmieniają sylwetkę, lecz także pozytywnie wpływają na psychikę tańczących na rurze, głównie kobiet. Poprawa gibkości i nauka gracji pozwalają na innych sposób ruchu i chodzenia. Uczestniczki kursów tańca na rurze często mówią o rozprawieniu się z kompleksami i wzroście samooceny.

Sprawdź również: https://samocentrum.com/

Dodaj komentarz