Fotel do masażu alternatywą dla profesjonalnego masażysty?

Masaż to forma relaksu, która jednocześnie ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Usprawnia przepływ krwi, rozluźnia mięśnie, łagodzi ból stawów, ale również sprzyja dobremu samopoczuciu. Wykonywany jest najczęściej przez profesjonalistę, za przyjemno-zdrowotny seans musimy jednak zapłacić. Czy można go czymś zastąpić i uzyskać podobny efekt. Może fotele masujące sprostają temu wyzwaniu?

Maszyna nie zastąpi rąk człowieka, ale…

Człowiek jest wyjątkową i niezastąpioną istotą, pomimo że coraz częściej mówi się o robotach, które mają w przyszłości wykonywać za nas wiele obowiązków. Masażysta dostosowuje nacisk do potrzeb oraz  preferencji pacjenta, również rodzaj masażu odpowiada jego dolegliwościom. Fotele do masażu to zaprogramowane maszyny, które są pozbawione zdolności samodzielnego myślenia.

Nowoczesne fotele z masażem nie przypominają już dzisiaj tych, z których korzystali ludzie w ubiegłym stuleciu. Są wyposażone w specjalny system sterujący z kilkoma programami. Osoba masująca decyduje o czasie trwania masażu, technice i intensywności. Ciekawą opcją jest funkcja masażu przestrzennego, który charakteryzuje się większą precyzją ruchów. Fotele masujące są zatem doskonałym sposobem, aby odprężyć się po ciężkim dniu pracy, złagodzić dolegliwości bólowe kręgosłupa i zwiększyć przepływ krwi przez naczynia krwionośne. Przy poważniejszych schorzeniach zaleca się jednak profesjonalne masaże, które dodatkowo mogą być uzupełnione o sesje na fotelu masującym.

Fotele masujące rehabilitują!

Tak, ale nie samodzielnie. Często popełnianym błędem jest postrzeganie masujących foteli jako alternatywa dla rehabilitacji. Poważne schorzenia kręgosłupa i rozległe dolegliwości wymagają konsultacji u specjalisty i sesji rehabilitacyjnych w profesjonalnym gabinecie. Jednak czy wiesz, iż również w nich wykorzystuje się fotele do masażu wstępnego i rozluźniającego mięśnie? Poprzedzają one sesje rehabilitacyjne właściwe.

Masaże wykonywane przez wyszkolonych masażystów mają za zadanie przywrócić pacjentom sprawność po przebytych urazach kręgosłupa i stawów. Fotele masujące mogą być dla nich doskonałym wsparcie i z pewnością przyspieszą proces rekonwalescencji.

Zrelaksuj się!

Fotele do masażu mają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie, co oznacza, że są doskonała formą rehabilitacji dla naszej duszy. Musisz jednak wiedzieć, że uwalnianie endorfin sprzyja dobremu zdrowiu, pomaga szybciej wrócić do sprawności po urazach, to motywacja do działania, duża porcja energii zarówno rano, jak też pod koniec dnia. Podobnie na ludzki organizm oddziałuje profesjonalny masaż w gabinecie. Są sesje ukierunkowane na walkę ze stresem, odprężenie i relaks. Podobny efekt osiągniemy, wykorzystując w domowym zaciszu fotele masujące.

Ludzkie dłonie są niezastąpione, wiedzy i doświadczenia nie można zaprogramować. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy stawiać opór nowoczesnej technologii. Fotele do masażu są coraz bardziej zaawansowane pod względem technologicznym, proponują nam kilka programów masażu i pozwalają na sterowanie poszczególnymi parametrami. Przyjemnie i zdrowo odpoczywaj, a Twój organizm i ciało na tym z pewnością skorzystają.

Dodaj komentarz