6 najczęstszych błędów popełnianych przy wykonywaniu makijażu. Sprawdź, jak je naprawić

Jakie zadanie pełni makijaż? Ma przede wszystkim zatuszować niedoskonałości cery oraz wydobyć Twoje piękno. Jeśli wykonasz go poprawnie – będziesz wyglądała młodo i promiennie. Aby to zrobić, musisz wiedzieć, jakich błędów uniknąć. Oto lista tych, które są popełniane najczęściej.

Problem nr 1: zbyt ciemny podkład

Jeśli chcesz delikatnie opalić swoją skórę, uzyskując naturalny efekt „muśnięcia słońcem” – pod żadnym pozorem nie rób tego za pomocą podkładu. Twoja twarz będzie wyglądała przez to dużo bardziej sztucznie i starzej.

Rozwiązanie: Dobierz tonację podkładu do naturalnego kolorytu Twojej cery – odcień sprawdź w dobrym świetle, aplikując kosmetyk pod linią żuchwy. Jeśli to możliwe, przed zakupem kosmetyku zdobądź jego próbkę. Tak unikniesz nietrafionego wyboru.

Problem nr 2: „efekt maski”

Nawet najlepiej dobrany kolor podkładu nie pomoże, jeśli nałożysz go na skórę zbyt wiele. Gruba warstwa sprawi, że jedyne, co osiągniesz, to tzw. „efekt maski” – nieestetyczny i postarzający.

Rozwiązanie: Sięgnij po profesjonalne akcesoria do aplikacji kosmetyków, np. pędzle do makijażu Real Techniques, które ułatwią Ci nakładanie podkładu i innych produktów cienkimi, delikatnymi warstwami i sprawią, że ich formuła lepiej wtopi się w Twoją skórę.

Problem nr 3: podkrążone oczy

Używasz pod oczy podkładu? Duży błąd. Nie używasz niczego, aby wyrównać koloryt pod oczami? Jeszcze większy. W obu przypadkach eksponujesz cienie pod oczami, a Twoja twarz wygląda na bardziej zmęczoną.

Rozwiązanie: Nałóż rozświetlający korektor pod oczy, który będzie o delikatnie (ale niezbyt) jaśniejszy od podkładu. Wówczas spojrzenie nabierze blasku.

Problem nr 4: brak konturowania

Bez konturowania Twoja twarz wygląda na „płaską”, a jej owal nie jest skorygowany. Pamiętaj: nawet delikatne konturowanie pozwala optycznie wyszczuplić buzię i nadać jej większej wyrazistości. Ale uwaga! Powinno być subtelne – zwłaszcza w dziennym makijażu!

Rozwiązanie: Sięgnij po paletkę do konturowania, w której znajdzie się matowy bronzer w jaśniejszym, chłodnym odcieniu, delikatny róż oraz lekki rozświetlacz i aplikuj je, muskając skórę odpowiednim pędzlem.

Problem nr 5: źle nałożony róż

Odpowiednio zaaplikowany – róż optycznie odmładza twarz, dodając jej energii. Jeśli jednak nałożysz go np. na całe policzki, malując kółko – efekt będzie karykaturalny.

Rozwiązanie: Jeśli to Twoje pierwsze próby z różem – sięgnij po jaśniejsze odcienie i jedynie muśnij produktem szczyty kości policzkowych (ciągnąc pędzel delikatnie w stronę ucha). I pamiętaj – im mniej produktu na pędzlu oraz im cieńsza warstwa – tym lepiej.

Problem nr 6: mocne usta, mocne oko

W makijażu – zarówno dziennym, jak i wieczorowym, bardzo ważna jest harmonia i dobry balans. Dlatego połączenie nawet najpiękniejszego smokey-eye z mocno zaakcentowanymi ustami nie jest dobrym pomysłem – zwłaszcza jeśli chcesz wyglądać młodo i naturalnie.

Rozwiązanie: Jeśli mocno akcentujesz oko, postaw na delikatniejszy odcień szminki czy błyszczyka. Gdy zaś chcesz nadać wyrazistą barwę ustom – niech na Twoim oku zagoszczą jaśniejsze odcienie cieni. Po prostu.

Jak widać, łatwo jest uniknąć podstawowych błędów w makijażu. Pamiętaj o naszych prostych zasadach, a zawsze będziesz wyglądać atrakcyjnie!

Dodaj komentarz