Rola rękawiczek medycznych w zapobieganiu zakażeniom w szpitalach

Jednym z najczęściej występujących problemów w placówkach medycznych jest wysokie ryzyko zakażeń. Rękawiczki medyczne z wewnętrzną powłoką z proteinami jedwabiu stanowią przełomowe rozwiązanie. Rękawice diagnostyczne z zawartością serycyny od wewnętrznej strony zapewniają nie tylko większe bezpieczeństwo, ale również skuteczniejszą higienę rąk.

Bezpieczeństwo rękawic medycznych

Drobnoustroje od wieków stanowiły najpoważniejsze zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Łatwość rozprzestrzeniania i adaptacji w nowym środowisku sprzyja zagrożeniu zdrowia człowieka. Wprowadzenie zasad aseptyki i antyseptyki znacząco podniosło bezpieczeństwo i zapewniło wyższy poziom ochrony zdrowia. Drobnoustroje najczęściej rozprzestrzeniają się w szpitalu w kontakcie bezpośrednim i pośrednim poprzez dłonie personelu medycznego.

Rękawice nitrylowe diagnostyczne

Coraz częściej stosowanymi rękawicami medycznymi są rękawice nitrylowe. Wykorzystuje je się nie tylko w placówkach medycznych, ale również w innych miejscach wymagających zachowania najwyższej sterylności i czystości. Stosowane są bardzo często w gabinetach kosmetycznych czy studiach tatuażu, miejscach bezpośredniego kontaktu ze skóra drugiej osoby. Zwiększone ryzyko alergii na lateks spowodowało wzrost korzystania z rękawic nitrylowych – syntetycznych, które nie zawierają lateksu, nie powodują uczuleń, ani reakcji alergicznych, zachowując tym samym wysoką jakość wykonania i rozciągliwość.

Rękawice z jedwabiem

Ogromnym krokiem w kierunku poprawy bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu medycznego było wprowadzenie rękawic z wewnętrzną warstwą zawierającą proteiny jedwabne (serycynę). Jedwab wykazując działanie łagodząco-nawilżające zmniejsza problemy skórne rąk personelu, a tym samym poprawia skuteczność higieny rąk dla całej powierzchni skóry, a właściwości przeciwdrobnoustrojowe zmniejszają zagrożenie ze strony drobnoustrojów szpitalnych i są doskonałym uzupełnieniem działania środków dezynfekcyjnych. Zastosowanie serycyny w rękawiczkach medycznych zapewniło najwyższy poziom ochrony medycznej oraz zapobieganie zakażeniom szpitalnym na każdym etapie wykonywania czynności diagnostycznych i innych czynności medycznych.

Dodaj komentarz