Podrażnienia po depilacji – jak z nimi walczyć?

Podrażnienia objawiające się czerwonymi krostkami, suchą skórą czy wrastającymi włoskami to częsty problem wielu kobiet. Dolegliwości te spowodowane są niewłaściwą pielęgnacją, a także korzystaniem z nieodpowiednich produktów. Dowiedz się zatem, jak właściwie podejść do zagadnienia depilacji.

Depilacja okolic bikini, pach czy nóg to proces, który wymaga nie tylko sporego zaangażowania czasowego, ale również odpowiednich produktów i przygotowania. Dlatego jeśli chcesz uzyskać ładną i zadbaną skórę bez podrażnień, do każdego etapu procesu powinnaś podejść ze starannością równie wysoką co w przypadku samej czynności golenia.

1. Systematyczny peeling

Jeżeli często depilujesz swoje nogi, pachy oraz okolice bikini, powinnaś pamiętać o systematycznym peelingowaniu swojej skóry, dzięki któremu unikniesz uporczywie wrastających włosków. Dobrze jest wykonać złuszczanie naskórka dzień przed planowanym goleniem nóg. To sprawi, że bez żadnych problemów usuniesz wszystkie włoski. Kolejne peelingi powinnaś wykonywać przynajmniej raz w tygodniu.

2. Ciepłe prysznice

Na chwilę przed rozpoczęciem depilacji warto wziąć długi, ciepły prysznic. Zmiękczy on włoski ułatwiając ich golenie, a także rozszerzy pory na skórze nóg czy pach, co ułatwi skracanie włosków bliżej ich cebulek. Opóźni to ich odrastanie i sprawi, że skóra będzie aksamitnie gładka.

3. Nawilżenie przed depilacją

Jeśli jesteś posiadaczką bardzo suchej skóry, przed depilacją powinnaś ją dobrze nawilżyć. Świetnie w tym celu sprawdzą się oliwki lub mocno nawilżające balsamy. Dobrej jakości produkty nawilżające często sprawdzają się lepiej niż pianki i zapewniają lepszy poślizg dla maszynki do golenia. Dzięki temu, po ukończeniu procesu depilacji skóra jest gładka, nawilżona i pozbawiona niedoskonałości.

4. Dobra maszynka do golenia

Dobre, a przede wszystkim ostre damskie maszynki do golenia to podstawa udanej depilacji. Jeżeli używasz tylko jednej od wielu miesięcy to niewykluczone, że właśnie ona jest przyczyną powstawania podrażnień na twojej skórze. Pamiętaj więc o systematycznym wymienianiu zużytych maszynek.

5. Zimny prysznic

Zimny prysznic jest równie ważny jak ciepły. Zamyka on bowiem pory skóry oraz poprawia krążenie krwi. Dzięki niemu, cebulki włosa nie będą widoczne, a skóra będzie miała jednolity, zdrowy kolor.

6. Nawilżenie po depilacji

Aby skóra nóg, pach czy okolic bikini była miękka, zadbana i sprężysta warto ją dobrze nawilżyć po depilacji. Dzięki temu, jeszcze następnego dnia będzie się ona prezentować równie dobrze jak chwilę po goleniu.

7. Preparaty po depilacji

Warto również zainwestować w dobrej jakości produkty przeznaczone do stosowania po depilacji, które zawierają wyciągi roślinne zmniejszające podrażnienia lub kojące te, które już powstały – dzięki nim skóra szybciej się regeneruje. Często zawierają one w sobie substancje opóźniające proces odrastania włosków, co pozwala wydłużyć efekt gładkich nóg czy pach.

Dodaj komentarz