Catering dietetyczny – rodzaje diet i korzyści dla organizmu ludzkiego

Catering dietetyczny obecnie podbija serca wielu zapracowanych, chcących prowadzić zdrowy tryb życia, odchudzających oraz uczulonych na niektóre produkty osób. Doskonałe rozwiązanie dla każdej osoby, wygodne i smaczne posiłki każdego dnia, dodatkowo dostarczane pod same drzwi. Nic dziwnego, że dieta pudełkowa stała się bardzo popularna.

Firmy oferujące catering dietetyczny pozwalają dla klienta zdecydować się na określony wariant diety, ilość posiłków oraz kaloryczność jednodniowego zestawu dań. Samodzielnie można wybrać również godzinę oraz miejsce, do którego mają być dostarczone posiłki.

Rodzaje diet dostępnych w firmach zajmujących się cateringiem dietetycznym

Firmy oferujące dietę pudełkową zazwyczaj mają możliwość wyboru określonej diety z kilku dostępnych wariantów, które polecane są osobom mającym odmienne upodobania i potrzeby.

Dieta pudełkowa – Optimum

Każda firma prowadząca catering dietetyczny posiada w ofercie dietę odchudzającą, która polecana jest osobom chcącym schudnąć i zadbać o swoje ciało. Składa się z optymalnych i zbilansowanych posiłków o małej kaloryczności.

Dieta pudełkowa – Sport

Dieta, która pozwala na zdrowe odżywanie przy dużym wysiłku fizycznym. Menu diety Sport jest skomponowane w taki sposób, aby sprawnie budować odpowiednią masę mięśniową. Zazwyczaj korzystają z niej sportowcy, by zapewnić sobie właściwy bilans energetyczny oraz prawidłową kondycję. Wybierana jest również przez osoby chcące odżywiać się zdrowo i smacznie.

Dieta pudełkowa – Vege

Idealne rozwiązanie dla osób eliminujących ze swojego jadłospisu mięso i jego pochodne. Składa się z dużej ilości ryb, owoców morza, nabiału, jaj i produktów sojowych.

Dieta pudełkowa – Gluten Free lub Lactose Free

Bardzo dobra opcja dla osób, które muszą całkowicie wyeliminować gluten lub laktozę ze swoich jadłospisów. Odpowiednio zbilansowana i przygotowana dieta, bogata w produkty wartościowe i zapewniające zachowanie zdrowia.

Dieta pudełkowa – firma LightBox z Krakowa

Firma LightBox z Krakowa to bardzo popularny i chętnie wybierany catering dietetyczny. Tworzony jest z wartościowych, niskokalorycznych oraz świeżych produktów o najwyższej jakości. Klienci mogą wybrać odpowiednią dietę z sześciu dostępnych opcji:

  • Slim Optimum
  • Optimum
  • No Fish
  • Lactose Free
  • Gluten&Lactose Free
  • Vege

Wszystkie posiłki od firmy LightBox są przygotowywane przez wykwalifikowanych dietetyków oraz profesjonalnych kucharzy, dlatego gwarantują wyjątkowe walory smakowe. LightBox z Krakowa dostarcza posiłki pod drzwi klienta o określonej godzinie, posiada własną flotę odpowiednich samochodów dostawczych i dba o gwarancję oraz jakość dań. Dowożone są w estetycznych kartonach, w których umieszczone są bezpieczne pojemniki z pożywieniem, które można podgrzewać w kuchence mikrofalowej.

Korzyści diety pudełkowej dla organizmu ludzkiego

Catering dietetyczny pozwala jeść zdrowo i smacznie, dostarcza określoną ilość kalorii i zapewnia urozmaicone dania. Skutecznie eliminuje szkodliwe produkty i gwarantuje świeże oraz wysokiej jakości składniki. Składa się z wyselekcjonowanych produktów spożywczych np. ryb i mięs zawierających zdrowe tłuszcze omega-3, warzyw i owoców, wartościowego białka, produktów zbożowych, nasion, produktów mlecznych i jaj.

Dodaj komentarz