Peeling, maseczki i oczyszczanie – jak powinny wyglądać te zabiegi?

Każda kobieta chce mieć rozświetloną, promienną, zdrową i pięknie wyglądającą cerę. Często wydajemy fortunę na kosmetyki i przeróżne zabiegi upiększające. Bardzo dobrym sklepem oferującym przeróżne rodzaje kosmetyków pielęgnacyjnych jest Perfumesco. W ofercie odnajdziemy między innymi: kremy, żele, serum, maseczki, peelingi, mydła, płyny micelarne i wiele innych produktów.

Przy każdym zabiegu pielęgnacyjnym z zastosowaniem kosmetyków od Perfumesco należy zachować umiar i używać ich zgodnie z przeznaczeniem oraz wskazaniami. Zbyt częste peelingi, maseczki lub nadmiary kremu mogą wpływać niekorzystanie na naszą cerę. Kremy działają kojąco na naszą cerę i powinny być stosowane przez wszystkie osoby (mające tłustą, a także suchą cerę). Warto pamiętać, że stosowanie zbyt wielu kosmetyków potrafi skutecznie mocno obciążyć i zatkać pory w naszej skórze.

Peelingi oraz maseczki Perfumesco

W sklepie Perfumesco odnajdziemy przeróżne maseczki nawilżające, oczyszczające, przeciwzmarszczkowe i inne, które należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami. W przypadku peelingów, ich wykonywanie polecane jest 1-2 razy w tygodniu. Najskuteczniej działa na cerę tłustą, tutaj sprawdzą się peelingi gruboziarniste z Bielendy i AA od Perfumesco.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów peeelignów (gruboziarniste, enzymatyczne, mikrodermobrazje i inne, wybór właściwego peelingu zależy od naszej cery. Nawet skóra sucha i wrażliwa wymaga stosowania peeelingów. Oprócz peelingów z Perfumesco tanim i dobrym rozwiązaniem są peelingi domowe, przygotowane ze składników spożywczych, owoców i warzyw.

Oczyszczanie skóry

Zarówno skóra wrażliwa jak i skóra tłusta musi być odpowiednio oczyszczana. Do skóry wrażliwej należy stosować delikatne kosmetyki, które nie uczulają i można zakupić w drogeriach, sklepach internetowych – Perfumesco lub aptekach. Popularną marką przeznaczoną do pielęgnacji wrażliwej cery jest AA oraz Bielenda. Skóra wrażliwa powinna być oczyszczania kosmetyki Perfumesco niemającymi alkoholu i retinolu.

Samodzielne wyciskanie niedoskonałości

Najgorzej na skórę wpływa samodzielne wyciskanie niedoskonałości, nazywa się je, jako inwazyjne oczyszczanie skóry. Powoduje przenoszenie bakterii w różne miejsca na twarzy i ciele, a także przerywa ciągłość skóry. Często prowadzi do powstania blizn oraz bardzo niekorzystnie wpływa na wygląd cery. Zamiast niszczyć swoją cerę należy zastosować kosmetyki Perfumesco o działaniu wysuszającym i gojącym.

Dodaj komentarz