10 najlepszych owoców do twarzy, aby nawilżyć suchą skórę

Twoja skóra dyktuje twój stan umysłu! Nie wierzcie nam? Spójrz na swoją skórę, pierwszą rzeczą rano, jak tylko wstaniesz! Jeśli twoja skóra świeci i wygląda jak milion dolarów, uśmiech, który zwija się na twoich ustach, nie opuści się aż do końca dnia. Dokładnie odwrotnie, gdy widzisz, że twoja skóra wygląda na spieczoną, wynędzniałą, nie widać nigdzie. Więc jak możesz naturalnie uzyskać czystą skórę ?.

Świetnie wyglądająca skóra jest czymś, czego każdy chce, ale jeśli Twoja skóra jest sucha, musisz podwoić wysiłki, aby wyglądała na nawilżoną i elastyczną. Szczególnie trudno jest sprawić, by twoja sucha skóra wyglądała na dobrze odżywioną, dlatego tutaj przedstawimy Ci świetne, niedrogie rozwiązania, które ożywią twoją skórę do dawnej świetności. Niezależnie od tego, czy masz suchą, czy też mocno wysuszoną skórę, nie potrzebujesz makijażu, aby wyglądać jak zroszona i świeża
Dlaczego mamy suchą skórę?

Swędząca, łuszcząca się skóra jest tym, czym wszyscy gardzimy, ale żadna ilość wylinki na nawilżaczach ani kremach nie może zmienić tekstury skóry, a nawet jeśli to robi, wygląda na tłustą warstwę na skórze i nie promieniuje z wnętrza. Niekończące się choroby skóry nasilają się w miesiącach zimowych. Poza pogodą istnieją inne powody, dla których Twoja skóra wygląda na suchą, nudną i pomarszczoną.

Zimna pogoda Twoja skóra jest wrażliwa na zmienne warunki pogodowe na zewnątrz. Ale jest szczególnie dotknięty podczas mroźnych zimowych miesięcy. Ostre zimne wiatry, które niszczą pustynne szlaki i boczne ulice, nie są zbyt miłe dla twojej skóry. Jedynym sposobem na pokonanie mroźnych wiatrów jest pozostanie nawodnionym odpowiednim środkiem nawilżającym. Zachowaj czujność i działaj, zanim zimna pogoda będzie miała wpływ na twoje miasto i ciebie.
Zbyt dużo użycia mydła – Skóra pozbawiona jest olejków eterycznych, jeśli spędzasz dużo czasu bawiąc się mydłem i wodą. Mydła przeciwbakteryjne są szczególnie winne wysuszenia i zmoczenia skóry. Pamiętaj, aby trzymać krem ​​nawilżający tuż obok mycia rąk i upewnij się, że użyjesz balsamu w sposób swobodny.

sucha skóra

Dodatkowa pielęgnacja dla dojrzałej skóry – wraz z wiekiem skóra staje się bardziej sucha i potrzebujesz dodatkowej opieki, aby Twoja skóra mogła odrodzić się z wiekiem. Możesz używać silniejszych środków nawilżających lub serum, które mogą odmłodzić starzejącą się skórę, pomagając naprawić uszkodzone DNA, pozbywając się wolnych rodników i zwiększając produkcję kolagenu i elastyny.
Jeśli jesteś zbyt mocno uzależniony od leków – jeśli użyjesz zbyt wielu leków na trądzik lub inne choroby skóry, skóra zostanie pozbawiona olejków eterycznych, co z kolei zmniejszy poziom wilgoci.
Inne schorzenia skóry – Jeśli twoja skóra jest jeszcze sucha pomimo regularnie stosowanego nawilżania i serum, musisz skonsultować się z lekarzem, czy cierpisz na jakąkolwiek chorobę, taką jak wyprysk lub łuszczyca, lub inne przewlekłe choroby, takie jak cukrzyca i niedoczynność tarczycy.
Pomiń gorące prysznice – gorąca woda odwadnia skórę, więc unikaj kąpieli za pomocą gorącej wody.

10 skutecznych opakowań owocowych na suchą skórę

Jeśli żałujesz, że większość serum i środków nawilżających kosztuje dzisiaj ziemię, nie musisz się martwić, ponieważ są tam wspaniałe pakiety owoców na suchą skórę, które sprawiają, że Twoja skóra jest miękka jak dziecko. Ponadto, nowy znaleziony blask będzie z pewnością trudny do zignorowania.

Więc następnym razem, gdy skubiecie jabłko, pamiętajcie, że oni również robią przykładowe paczki dla skóry. Nie musisz polegać na chemicznych kremach do skóry, które mogą obiecać wiele, ale obietnica wkrótce się skończy. Nic nie działa jak domowe naturalne opakowanie prosto z kuchni; świeże, pachnące i nieprzetworzone.
1. Banana Face Pack dla suchej skóry

Miód jest doskonałym naturalnym środkiem nawilżającym, banany i oliwa z oliwek eliminują szkodliwe działanie wolnych rodników, więc w sumie robią niezbędną paczkę dla wszystkich cierpiących na suchą skórę.

banana-face-pack-do-suchej skóry

Składniki

1 dojrzały banan
1 łyżka miodu
1 łyżeczka. Oliwa z oliwek

Metoda: Wymieszaj wszystkie składniki, aby uzyskać gładką pastę, nałóż całą twarz i spłucz wodą po 10 minutach. Dodaj oliwę z oliwek i miód i zmiksuj je, aby uzyskać gładką pastę.
2. Mleczny zestaw do twarzy z pomarańczową skórką do suchej skóry

Ta paczka jest idealna dla wszystkich współczesnych Cleopatras. Jest to również świetny krem ​​nawilżający i utrzymuje skórę miękką długo po wymyciu paczki. Nie możesz przestać dotykać swojej skóry i podziwiać jej nowo odnalezioną poświatę. Suszona skórka pomarańczowa pomaga w złuszczaniu. Wysuszyć skórkę pomarańczy na słońcu, a następnie za pomocą blendera drobno zmielić.

Mleczko-paczka-z-pomarańczowo-skórką-do-suchej skóry

Składniki

1 łyżeczka. mleko
1 łyżeczka. pasty przemoczonej przez noc migdałami
1 łyżeczka. żel aloesowy i
2 krople niezbędne

Dodaj komentarz