Kto powinien korzystać z wkładek ortopedycznych do butów?

Chodzenie to codzienna czynność wykonywana przez każdego człowieka niedotkniętego poważnym urazem lub kontuzją. Jednak podczas poruszania wiele osób odczuwa ból w okolicach stóp, kolan, stawów, bioder lub kręgosłupa. Często przyczyna bólu jest złe ustawienie naszych stóp lub niewygodne obuwie.

Wiele osób cierpi na niewydolność mięśni stabilizujących stopę, zaś ta dolegliwość prowadzi do powstania płaskostopia. Dodatkowo niesprawne mięśnie stabilizujące stopę przyczyniają się do zaburzeń w stawie skokowym, kolanie, biodrach lub kręgosłupie.

Osoby odczuwające ból podczas poruszania się powinny zgłosić się do podologa, który specjalizuje się w diagnostyce zaburzeń stóp. Warto skorzystać z pomocy gabinetów zajmujących się projektowaniem i wykonaniem wkładek ortopedycznych do butów.

Korzyści płynące z stosowania wkładek ortopedycznych

Wkładki ortopedyczne odpowiednio dobrane do butów zmniejszają przeciążenia oraz zahamowują proces deformacji stopy. Ważne, aby były indywidualnie dostosowane do potrzeb konkretnego klienta. Projektowaniem wkładek ortopedycznych zajmuje się renomowany gabinet w Warszawie przy ulicy Twardowskiej 3. Wkładki ortopedyczne na zamówienie wykonane w tym gabinecie pozwalają pozbyć się dotychczasowych dolegliwości i zwiększają jakość życia.

Wkładki ortopedyczne nie służą tylko do celu korygowania wad postawy oraz leczenia schorzeń stóp. Korzystają z nich osoby chcące poprawić komfort poruszania się i pewnym stopniu zaradzić powstaniu kontuzji. Bardzo często wkładki ortopedyczne są stosowane prze osoby uprawiające sporty typu koszykówka, piłka nożna, bieganie.

Wkładki ortopedyczne oprócz leczenia stóp pozwalają na:

  • optymalne rozłożenie nacisku stóp na podłoże
  • właściwie podtrzymują wysklepienie stopy
  • w pewien sposób trzymają stopę i chronią ją przed przemieszczeniem się podczas chodzenia lub biegania w bucie
  • prowadzenie stopy po osi ruchu
  • zmniejszają ryzyko pojawienia się kontuzji i urazów

Zalety wkładek ortopedycznych

Wkładki ortopedyczne znacznie poprawiają komfort poruszania i odciążają inne partię ciała. Ułatwiają odbicie się i lądowanie od ziemi podczas biegu i hamowania. Doskonale nadają się dla osób uprawiających różne sporty. Tłumią wstrząsy chroniąc stawy i kolana, a także kręgosłup.

Ortopedyczne wkładki są wykonywane z dobrych i odpowiednio dobranych materiałów. Lekkość wkładek zapewnia komfort podczas poruszania i zapobiega nadmiernemu zmęczeniu stóp. Dodatkowo wkładki ortopedyczne szybko się czyszczą, można je umyć pod ciepłą wodą, a po wysuszeniu nie tracą na wartości.

Gdzie zakupić wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne są rewelacyjnym rozwiązaniem dla osób mających problemy ze stopami lub mocno ceniące komfort i wygodę. Produkcją wkładek ortopedycznych zajmują się specjalistyczne gabinety, przykładem może być gabinet na ulicy Twardowskiej 3 w Warszawie. W nim powstają wkładki ortopedyczne Warszawa, które są indywidualnie dopasowywane do stóp klienta.

Przed zakupem wkładek klient przechodzi przez badanie komputerowe stóp, które pozwala zaobserwować zmiany i deformacje stóp. Po badaniu specjalista rozpoczyna wytwarzać wkładki ortopedyczne w odpowiednim kształcie. Dodatkowo właściwie modeluje wkładki metodą termoplastyczną. Odpowiednio przygotowane wkładki ortopedyczne trafiają do klienta po 30 minutach.

Dodaj komentarz