Korzyści zdrowotne oleju z wiesiołka

Olej z wiesiołka jest stosowany w przypadku chorób skóry, takich jak egzema, łuszczyca i trądzik. Stosuje się go również w reumatoidalnym zapaleniu stawów, słabych kościach (osteoporozie), zespole Raynauda, stwardnieniu rozsianym (MS), zespole Sjogrena, raku, wysokim cholesterolu, chorobie serca, zaburzeniu ruchowym u dzieci, określanemu, jako dyspraksja, bólu kończyn dolnych z powodu zablokowania naczyń krwionośnych ( chromanie przestankowe), alkoholizm, choroba Alzheimera i schizofrenia.

Co to jest?

Olej z wiesiołka (EPO) wytwarza się z nasion kwiatów rośliny pochodzącej z Ameryki Północnej. Roślina była tradycyjnie stosowana w leczeniu siniaków, hemoroidów, problemów trawiennych i bólów gardła. Jego korzyści lecznicze mogą wynikać z zawartości kwasu gamma-linolenowego (GLA). GLA to kwas tłuszczowy omega-6 występujący w olejach roślinnych. EPO jest na ogół traktowana, jako suplement lub stosowana miejscowo. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób EPO może dziś pomóc w leczeniu wielu powszechnych problemów zdrowotnych.

Korzyści zdrowotne oleju z  wiesiołka

Niektórzy używają olejku z wiesiołka na zespół chronicznego zmęczenia (CFS) a także:

  • Astma
  • Uszkodzenie nerwów związane z cukrzycą
  • Zaburzenie swędzenia zwane neurodermitem
  • Nadaktywność u dzieci
  • Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD)
  • Otyłość i utrata masy ciała
  • Koklusz
  • Zaburzenia żołądkowo-jelitowe,
  • Wrzodziejące zapalenie okrężnicy,
  • Zespół jelita drażliwego i choroba wrzodowa.

Kobiety używają olejku z wiesiołka w ciąży, aby zapobiegać podwyższeniu ciśnienia krwi (stan przedrzucawkowy), skracając poród, rozpoczynając poród i zapobiegając późnym porodom. Kobiety stosują również olej z wiesiołka na zespół napięcia przedmiesiączkowego, ból piersi, endometriozę i objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca.

W żywności, olej z wiesiołka jest wykorzystywany, jako źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. W produkcji olej z wiesiołka jest stosowany w mydłach i kosmetykach.

Jak to działa?

Olej z wiesiołka zawiera „kwasy tłuszczowe”. Niektóre kobiety z bólem piersi mogą nie mieć wystarczająco wysokiego poziomu pewnych „kwasów tłuszczowych”. Kwasy tłuszczowe również pomagają zmniejszyć stan zapalny związany z takimi stanami jak zapalenie stawów i egzema.

Prawdopodobnie skuteczne dla:

Uszkodzenie nerwów spowodowane cukrzycą. Badania pokazują, że codzienne przyjmowanie oleju z wiesiołka codziennie przez 6-12 miesięcy poprawia objawy uszkodzenia nerwów spowodowane cukrzycą.
Osteoporoza. Przyjmowanie oleju z wiesiołka z oleju z ryb i wapnia wydaje się zmniejszać utratę masy kostnej i zwiększać gęstość kości u osób starszych z osteoporozą.

Dodaj komentarz