Deskorolka elektryczna – co warto wiedzieć o tym wynalazku?

Rozwój w świecie technologi powoduje pojawianie się na rynku coraz to ciekawszych wynalazków. Niektóre z nich są nam potrzebne, a inne tworzy się zdecydowanie bardziej w celach rozrywkowych. Niemniej jednak, zdarzają się wynalazki, które potrafią skrzętnie połączyć 'przyjemne z pożytecznym’. Należy do nich chociażby deskorolka elektryczna, którą postaramy się przybliżyć Państwu w tym oto krótkim artykule.

Czym jest deskorolka elektryczna?

Wiele osób słysząc sformułowanie „deskorolka elektryczna” widzi oczami wyobraźni klasyczną, czterokołową deskorolkę napędzaną jakimś ukrytym silnikiem. Niestety, okazuje się, że najpopularniejsze deskorolki elektryczne wyglądają zupełnie inaczej. Tak naprawdę, wynalazek ten znany jest dużo lepiej pod angielską nazwą „hoverboard”. Jest to dwuśladowy i dwukołowy pojazd elektryczny. Jego koła znajdują się po obu bokach stóp człowieka kierującego. Deskorolki elektryczne z reguły rozwijają prędkość do około 20 km/h. Całe urządzenie sterowane jest za pomocą komputera pokładowego, który pomaga w sterowaniu oraz utrzymywaniu równowagi.

Czterokołowy 'brat’ hoverboarda, znany pod nazwą „teslaboard” rzecz jasna także istnieje. Niemniej jednak, nie jest on aż tak popularny jak jego poprzednik.

Sterowanie urządzeniem

Sterowanie elektryczną deskorolką dwukołową nie należy do najłatwiejszych czynności, a opanowanie jej z reguły jest dosyć czasochłonne. Oba koła hoverboarda pracują niezależnie od siebie, gdyż posiadają one swoje osobne silniki. Każde z nich wprawia się w ruch poprzez naciśnięcie do przodu podestu będącego zarazem pedałem gazu. Posługując się tą własnością wykonuje się także zakręty. Na przykład poprzez dodanie większej ilości 'gazu’ na prawym kole skręcimy w lewo. Deskorolki elektryczne z reguły nie posiadają hamulców.

Jazda na czterokołowych deskorolkach elektrycznych jest rzecz jasna dużo bardziej intuicyjna, gdyż ma wiele wspólnego z używaniem deskorolki tradycyjnej.

Deskorolki elektryczne a ruch uliczny

Pomimo ciągłego powstawania tego typu urządzeń transportu osobistego, w polskim prawie wciąż brakuje adekwatnych regulacji. Sprawa dotyczy z resztą nie tylko deskorolek elektrycznych, ale także sprzętów takich jak rolki, łyżworolki, czy też hulajnogi.

Podsumowując…

Podsumowując, deskorolka elektryczna jest wspaniałym wynalazkiem, który potrafi dać wiele przyjemności stanowiąc zarazem świetny środek transportu. Co jednak sprawia, że tego typu urządzenia sprawiają nam taką frajdę? Ciężko jednoznacznie to określić, niemniej jednak wydaje się, że klucz może tkwić w nietypowym sposobie prowadzenia tego pojazdu.

Tak czy inaczej, najlepiej będzie, jeśli sam zdecydujesz się na zakup deskorolki elektrycznej i na własnej skórze poczujesz, dlaczego ludzie tak bardzo kochają te urządzenia! Szerokiej drogi!

Dodaj komentarz