Problem z zatkanymi uszami – co w takiej sytuacji?

Przytkane ucho to bardzo niefajne uczucie, w głównej mierze dla najmłodszych. Kłopoty z zatkanymi uszami mogą pojawić się w różnorodnych sytuacjach, opłacalne jest wiedzieć w następstwie tego w jaki sposób sobie z nimi poradzić w określonych przypadkach.

Jakie mogą być przyczyny?

Jednym z powodów może być nadmiarowa produkcja woskowiny – tego typu sytuacja tyczy się dosyć dużej ilości ludzi. Z racji zbyt dużej produkcji woskowiny kanał w uchu ulega zatkaniu, efektem jest to, że pacjent może niedosłyszeć bądź nawet w bardzo rozwiniętym problemie nie słyszeć kompletnie. Zazwyczaj sytuacja tego typu tyczy się osób w kwiecie wieku, często tłumaczą oni marny słuch podeszłym wiekiem, tymczasem to w głównej mierze woskowina odpowiedzialna jest za pogorszenie tego zmysłu. Aby w sposób skuteczny pozbyć się woskowiny z uszu powinno się użyć profesjonalnych środków na zatkane ucho, które można zakupić w punkcie aptecznym. W żadnym razie nie należy usuwać zanieczyszczenia z uszu przy pomocy patyczków, gdyż mogą one nie tylko przesunąć woskowinę jeszcze dalej w kanał słuchowy, lecz w szczególności mogą uszkodzić błonę bębenkową w uchu. Zatkane ucho może mieć oczywiście inne przyczyny. Bardzo często wskutek infekcji i kataru dochodzi do zatkania ucha, w takim przypadku trzeba będzie wyleczyć katar wykorzystując jak najlepsze środki medyczne, ponieważ dzięki temu odetka się także ucho. W dodatku można zdecydować się na domowe metody, do jakich wlicza się przykładowo inhalacje – prawidłowo wykonane są ogromnie skuteczne. Uszy mogą się jednocześnie przytkać na skutek zmian ciśnienia, co zdarza się dla przykładu podczas podróżowania na pokładzie samolotu. Jest to niesamowicie nieprzyjemne uczucie, niemniej jednak można sobie z nim poradzić. Wystarczy w czasie lotu jeść gumę lub ssać cukierki, ponieważ dzięki temu ślina będzie połykana o wiele częściej, a to wpływa na odtykanie zatkanych przewodów słuchowych. Znanym, doskonałym sposobem jest także ziewanie lub po prostu udawanie ziewania.

W wypadku dłuższego występowania symptomów niż 3 dni, pacjent oczywiście musi zgłosić się na wizytę do lekarza, aby rozpoznać przyczynę problemów.

Więcej na: Twojmedyk.pl

Dodaj komentarz