Lokówki do włosów – jak się z nimi obchodzić?

Lokówki do włosów to obok suszarek i prostownic najczęściej używane sprzęty do stylizacji włosów. Nie ma co się dziwić – kręcone czy falowane włosy wyglądają zawsze dobrze i bez względu na obowiązującą modę, sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i od święta. Lokówki do włosów świetnie sprawdzają się przy większości typów uczesań:

  • klasycznych rozpuszczonych włosach
  • kucykach – aby podkręcić końce
  • kokach
  • podkręcenie grzywki

Na co zwrócić uwagę, wybierając lokówki do włosów?

Lokówki do włosów jak każdy sprzęt do stylizacji włosów wykorzystuje do działania wysoką temperaturę. Jak wiemy, włosy poddawane częstej stylizacji za pomocą wysokiej temperatury, mogą stawać się łamliwe, przesuszone, a nawet zacząć się rozdwajać. Warto więc wybierać lokówki do włosów z regulowaną temperaturą – w przypadku chęci uzyskania mocniejszego i bardziej trwałego skrętu podwyższamy temperaturę lokówki, natomiast kiedy zależy nam na delikatnych i naturalnych falach, korzystajmy z lokówki z jak najmniejszą temperaturą.

Warto też, aby lokówka miała wymienne końcówki. Zazwyczaj możemy znaleźć lokówki do włosów mające dwie końcówki – do kręcenia loków większych lub mniejszych. Wymienne końcówki w takim sprzęcie sprawiają, że lokówka do włosów staje się o wiele bardziej wielofunkcyjna i można dzięki niej wyczarować o wiele więcej fryzur niż w przypadku lokówki z jedną, niewymienną końcówką.

Jak stosować lokówki do włosów, aby nie zniszczyć włosów?

Tak jak już zostało wspomniane wcześniej, dzięki stosowaniu lokówki z regulowaną temperaturą, możemy dobrać wysokość temperatury do danej chwili – w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, wybieramy mniejszą lub większą temperaturę. Pamiętajmy jednak, aby zawsze starać się stosować lokówki do włosów z jak najmniejszą temperaturą – warto poświęcić trochę więcej czasu na stylizację loków przy pomocy niższej temperatury niż doprowadzić do tego, aby nasze włosy były przesuszone.

Warto także sięgać po kosmetyki ułatwiające skręt włosów. Stosuje się je po myciu włosów, zazwyczaj przed wysuszeniem. Preparaty tego rodzaju przyspieszają skręt włosów, a co za tym idzie – musimy krócej używać lokówek do włosów, aby uzyskać pożądany przez nas efekt.

Jak dbać o lokówki do włosów?

Pamiętajmy, że aby lokówki do włosów służyły nam długo, trzeba dbać o nie jak o każdy inny sprzęt. Regularne czyszczenie (na lokówce osadzają się stosowane przez nas preparaty do włosów, kurz i inne zabrudzenia) oraz przechowywanie jej w suchym miejscu sprawi, że lokówki do włosów będą nam wiernie służyły przez kilka lat.

Dodaj komentarz