Labolatorium diagnostyczne – pierwszy krok do zdrowia

W trosce o zdrowie

Dobre zdrowie to najbardziej pożądana rzecz współczesnych czasów. Każdy człowiek marzy o tym, aby cieszyć się idealnym zdrowiem i długim życiem, pozbawionym cierpień i chorób. Jednak wiele Polaków nie wykonuje regularnych badań, a jak zadbać o zdrowie i minimalizować ryzyko zachorowania, gdy nie mamy pod kontrolą swojego stanu zdrowia. Aby cieszyć się energią i witalnością należy dbać o swój organizm, a przede wszystkim regularnie odwiedzać laboratorium diagnostyczne.

Diagnostyka laboratoryjna – nie taki diabeł straszny

Wiele ludzi czuje lęk i niepokój oraz niechęć do wykonywania badań. To błąd! Nasza niewiedza o chorobie nie spowoduje, że choroba zniknie, a wręcz przeciwnie – będzie wzrastać na swojej sile i pustoszyć organizm. Im wcześniej wykonamy badania i rozpoczniemy ewentualne leczenie, tym lepiej dla nas. Czym zajmuje się laboratorium diagnostyczne?

  • Określa skład i parametry biologiczne pobranych pd pacjenta próbek.
  • Badania prowadzi się przy użyciu technik mikroskopowych, biochemicznych, immunologicznych, bakteriologicznych itp.
  • Służy rozpoznaniu i ustaleniu choroby oraz monitowaniu leczenia.

Warto wybrać dogodny dla siebie oraz zaufany punkt pobrań diagnostyki oraz wykonywać okresowe badania, zarówno prywatnie jak również ze skierowaniem od lekarza. To pierwszy krok dla lepszego zdrowia. Warto dbać o siebie.

Jakie badania wykonać?

Z trosce o nasze zdrowie zadajemy sobie pytanie, jakie badania wykonać. W Laboratorium Diagnostycznym mamy szeroki katalog oferowanych badań, dobrym pomysłem jest wizyta u lekarza, który po zbadaniu pacjenta zleci odpowiednie badania. Przykładowe badania:

  • Badania podstawowe i biochemiczne: cholesterol, elektrolity, glukoza, magnez, mocz – badanie ogólne, potas, morfologia krwi, OB, trójglicerydy, rozmaz krwi, wapń, żelazo.
  • Diagnostyka chorób tarczycy: FT3, FT4, TSH, T3, T4.
  • Diagnoza cukrzycy: fruktozamina, chrom w moczu, glukagon, hemoglobina, insulina, test obciążenia glukozą.
  • Ciąża: morfologia, żelazo, TSH, glukoza, pomiary wapnia i magnezu, kreatynina.
  • Diagnostyka choroby wieńcowej  i chorób serca: CK, homocysteina, mioglobina, renina, troponina.
  • Alergologia: Badania serologiczne, histamina, IgE, panel alergenów pokarmowych (warzywa, orzechy, mleko, owoce, gluten etc.), panel atopowy, panel oddechowy (trawy, chwasty, zwierzęta), panel pyłki.

Każde Laboratorium Diagnostyczne oferuje profesjonalne podejście do klienta, dobór badań do profilu pacjenta i jego potrzeb. Pamiętaj, zdrowie jest najważniejsze, a życie masz tylko jedno.

Dodaj komentarz