Jak wybrać najlepszy tusz do rzęs?

Jak mówi stare przysłowie – oczy to zwierciadło duszy. Jak wiadomo piękne, duże i podkreślone oczy to marzenie każdej kobiety. Aby uzyskać taki efekt, nasze oczy potrzebują odpowiedniej oprawy, którą mogą tworzyć dobrze wystylizowane rzęsy. Osiągnięcie wymarzonego „efektu wow” wymaga jednak odpowiedniego przygotowania – czyli zakupu dobrego tuszu do rzęs, który pomoże nam wykreować czarne wachlarze nad tęczówkami. Skąd jednak wiedzieć, który produkt będzie dla nas najbardziej odpowiedni?

Tusze do rzęs – rodzaje

  • Tusze wydłużające – polecane paniom, które mają gęste, lecz krótkie rzęsy.
  • Tusze pogrubiające – decydują się na nie kobiety, które chcą uzyskać efekt obłędnie wyglądających wachlarzy.
  • Tusze podkręcające – przeznaczone dla pań, które chcą uzyskać efekt zalotnego spojrzenia.
  • Tusze wodoodporne – najlepiej sprawdzają się na wakacjach i podczas ekstremalnych sytuacji, gdyż zapobiegają rozmazaniu przy kontakcie oczu z wodą lub podczas płaczu. Należy jednak pamiętać, że jeżeli zdecydujemy się na ten rodzaj tuszu, musimy zaopatrzyć się również w odpowiedni preparat do demakijażu, który usunie nawet pozostałości tuszu, dzięki czemu unikniemy podrażnienia oczu.

Tusze do rzęs – wszystko zależy od szczoteczki

Składniki, konsystencja i przeznaczenie tuszu są na pewno niezwykle ważne, jednak najbardziej istotny podczas zakupu tuszu, jest wybór szczoteczki, ponieważ bez dobrej szczoteczki żadna maskara cudów nie zdziała. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, powinnyśmy zdecydować się na odpowiednią szczoteczkę.

  • Szczoteczka klasyczna – posiada wszystkie włoski o jednakowej długości i ma podłużny kształt. Dzięki niej osiągniemy naturalny efekt. Rzęsy będą ciemniejsze, lekko wydłużone i pogrubione.
  • Silikonowa szczoteczka z zaokrąglonym końcem – będzie idealna do rzęs ze skłonnością do sklejania się. Z kolei końcówka pozwoli dokładnie pomalować nawet rzęsy w kącikach oczu.
  • Wygięta szczoteczka – znajdziemy ją w tuszach podkręcających. Taka szczoteczka pozwoli nam uzyskać zalotne spojrzenie.
  • Szczoteczka w kształcie stożka – taki kształt szczoteczki polecany jest paniom o prostych rzęsach średniej długości. Dzięki swoim właściwościom pozwoli na optyczne otwarcie oka.
  • Szczoteczka „grzebyczek” – będzie idealna dla gęstych rzęs, gdyż pozwoli na ich perfekcyjne rozdzielenie, wydłużenie i podkreślenie.
  • Gruba szczoteczka – dzięki niej uda ci się uzyskać maksymalną objętość. Jeżeli twoje rzęsy mają skłonności do sklejania się, wybierz tę silikonową, która ułatwi rozczesywanie.

Dodaj komentarz