Dobroczynne właściwości chlorelli

Zdrowy styl życia i zbilansowana dieta stają się coraz bardziej popularne. W mediach coraz częściej lansowane jest bycie fit i pozbywanie się nadprogramowych kilogramów. Nie ma więc co się dziwić, że na rynku pojawia się coraz więcej preparatów, czy to naturalnych, czy syntetycznych, mających pomóc w zredukowaniu wagi i pozbyciu się nadprogramowych kilogramów. Oczywistym jest, że najlepiej sięgać po naturalne preparaty, które w delikatny i mało inwazyjny sposób wspomogą pozbywanie się nadwagi. Jednym z takich preparatów jest chlorella.

Czym jest chlorella?

Właściwości chlorelli sprawiły, że jest ona najnowszym trendem w odchudzaniu. Warto jednak postawić sobie zasadnicze pytanie: czym jest chlorella? Chlorella jest słodkowodną algą i określana jest mianem bomby pełnej witamin i minerałów. W chlorelli znajduje się ogromna ilość chlorofilu – od tego wzięła się jej nazwa. Chlorella bogata jest w wiele rodzajów witamin oraz składników mineralnych, zawiera w sobie też aż 19 aminokwasów.

Właściwości chlorelli

Dobroczynne właściwości chlorelli na proces odchudzania są coraz bardziej znane wśród osób chcących zrzucić nadprogramowe kilogramy.  Jednak właściwości chlorelli sprawiają, że do swojego żywienia włączają ją nie tylko osoby odchudzające się, ale także te, które pragną oczyścić swój organizm z toksyn. Warto ją także stosować wtedy, gdy po prostu chcemy się zdrowo odżywiać.

Jak działa chlorella?

Właściwości chlorelli można podzielić na:

  • oczyszczające – chlorella bardzo skutecznie usuwa trudne do pozbycia się toksyny, chemikalia i metale ciężkie.
  • uzupełniające minerały, co ma ogromny wpływ szczególnie przy restrykcyjnych dietach i w diecie osób, które pozbywają się dużej ilości nadprogramowych kilogramów
  • wzmacniające odporność – badania dowodzą, że osoby regularnie spożywające chlorellę, są mniej narażone na nowotwory
  • odmładzające – chlorella jest naturalnym przeciwutleniaczem, czyli spowalnia procesy starzenia, wpływa korzystnie na stan skóry oraz na wiek biologiczny całego organizmu
  • gojące – chlorella wspomaga golenie, dlatego warto, aby do swojej diety włączyły ją osoby mające problemy z cerą (trądzik, egzemy)

Jakie są jeszcze inne właściwości chlorelli?

Chlorella pozytywnie wpływa także na obniżenie poziomu cukru we krwi oraz tzn. złego cholesterolu. Właściwości chlorelli pozwalają także na szybką regenerację organizmu, szczególnie po długotrwałym zmęczeniu czy stresie. Regularne stosowanie chlorelli pozwala także na pozbycie się negatywnych skutków środowiska.

Dodaj komentarz