Czy tenis ziemny to sport dla każdego?

Tenis ziemny to piękny, indywidualny sport. Największe imprezy przyciągają na korty główne tysiące widzów. Postacie takie jak Rafael Nadal, Roger Federer czy też Serena Williams zna niemal każdy fan sportu. Zwykło się jednak mawiać, że dyscyplinę tę upodobali sobie szczególnie ludzie bogaci. Czy aby na pewno słusznie?

Czego potrzeba do rozpoczęcia przygody…

Korty tenisowe znajdują się obecnie niemal w każdym większym mieście. Dostępne zazwyczaj za opłatą, przyciągają rzesze fanów tej specyficznej aktywności fizycznej. W co wyposażyć powinien się każdy początkujący pasjonat tenisa? To oczywiście rakieta tenisowa, piłeczki oraz wygodne buty.

Jak zatem łatwo zauważyć – nie potrzebujemy zbyt wiele. Najdroższe w całej zabawie jest wynajęcie kortów. Oczywiście, mówimy tutaj tylko i wyłącznie o amatorskim uprawianiu sportu. W wypadku wiązania z tenisem przyszłości, droga do sukcesu jest zdecydowanie dłuższa a także bardziej wyboista. O trudnościach, które musieli przezwyciężyć, opowiadają często sami zainteresowani. Kwoty podawane jako przykładowe, aby ukształtować przyszłego tenisistę potrafią zaskoczyć – są naprawdę ogromne.

Wybór sprzętu

Chociaż do samego odbijania piłeczki nie potrzebujemy zbyt wiele, warto zainteresować się profesjonalnym sprzętem sportowym. W głównej mierze, naszą uwagę powinna przykuć rakieta tenisowa. Wśród producentów, możemy wyróżnić kilku najbardziej znanych (jak chociażby Dunlop, Wilson, Babolat czy też Head). Każda rakieta posiada odpowiedni naciąg a także specyfikację. Co ciekawe, naukę gry możemy rozpocząć na nieco mniejszym asortymencie. Specjalne rakiety tenisowe są stworzone z myślą o dzieciach.

Kolejnym ważnym czynnikiem, nad którym warto się zastanowić jest obuwie. Tutaj oprócz samego komfortu, powinniśmy zwrócić uwagę na nawierzchnię, na której gramy. Jaki mamy wybór? Najogólniejszy podział to korty trawiaste, twarde oraz tzw. mączka. W miastach, najczęściej spotkamy nawierzchnię betonową lub też mączkę właśnie. Musimy się zatem nastawić na stosunkowo spore ubrudzenie obuwia (na tzw. kortach ceglanych). Obuwie przeznaczone do tenisa, najczęściej służy zatem tylko do niego.

Przede wszystkim zabawa

Tenis ziemny przez lata kojarzony był ze sportem dla ludzi bogatych. Możliwości XXI wieku zapewniają jednak dostęp do kortów dla każdego chętnego.

Czy ten rodzaj aktywności fizycznej przypadnie do gustu każdemu? Z pewnością nie. Tenis okaże się jednak ciekawą propozycją dla indywidualistów, lubiących mieć pełnię kontroli nad przebiegiem rywalizacji. Wbrew pozorom, ważny jest tu każdy punkt a także nawet pojedyncze zagranie. Dzięki temu, gra w tenisa ziemnego dla osób zaznajomionych z tematem staje się o wiele bardziej ciekawa. To sport, w którym warto chociaż spróbować swoich sił!

Dodaj komentarz