Solidne malowanie proszkiem

Dostępnych jest kilka rozmaitych sposobów malowania metali, jak również stali czy też metali nieżelaznych. Jednakże, prawdopodobnie najbardziej trwałym i najbardziej efektywnym jest malowanie proszkowe. Jest to metoda, która w ostatnich latach jest ciągle unowocześniana, nie tylko i wyłącznie poprzez farby, ale także ze względu na zaawansowaną technologię samych malarni, w jakich linie produkcyjne gwarantują nie tylko i wyłącznie doskonałą produktywność, lecz jednocześnie trwałość nałożonej powłoki jak również najwyższą jej jakość.

Co malujemy proszkowo?

Najczęściej, jeśli chodzi o malowanie proszkowe felg, technika ta wykorzystywana jest w niezwykle wszechstronnym zakresie w metalach i stalach, ponadto w metalach nieżelaznych. Najlepiej natomiast malowanie proszkowe, zważywszy na na wysoką efektywność przy materiałach magnetycznych, sprawdza się w wypadku stali. W tym przypadku też malowanie jest najbardziej efektywne, powłoka najlepiej przylega, a nałożony lakier nie schodzi z niej w ogóle. Jednym z najpopularniejszych produktów, do jakiego stosuje się malarnie proszkowe są felgi, jednocześnie aluminiowe jak i stalowe. Sam proces produkcyjny nie jest również wyjątkowo trudny, nie wymaga wykorzystania najwyższej jakości rozwiązań, poza samym piecem i oczywiście lakierowaniem, gdzie nowoczesne rozwiązania umożliwiają położenie farby dokładniej i efektywniej.

Technika malowania z użyciem proszku

Malowanie proszkowe nie jest w żadnym przypadku czynnością wymagającą, raczej przeciwnie. W każdym mieście, między innymi w miejscowości Białystok wyszukać można malarnie proszkowe, które gwarantują najwyższą jakość realizowanych usług. Sama technologia oparta jest na nanoszeniu proszku w specjalnym piecu na rozgrzaną stal albo metal nieżelazny. W takiej sytuacji proszek pod wysoką temperaturą na początku przyczepia się do elementu, a później uzyskuje konkretną konsystencję, by w ostatnim etapie, normalnie pozostać po prostu na elemencie. Proszki są różnorodne, a dodatkowo sprzedawane w poszczególnych rozwiązaniach. W zależności od wyamagań oferowane są zarazem odcienie połyskliwe a także matowe.

 

Więcej na: malowanie proszkowe Białystok

Dodaj komentarz