Przedsiębiorstwa wykonujące obsługę serwisową i kontrole na placach zabaw

Administratorzy placów zabaw są zobowiązani pamiętać o przestrzeganiu praw i norm które związane są z przeglądami placów zabaw. W związku z tym każdy, kto administruje placem zabaw Białystok musi wcześniej z prawem i oczywiście konkretną normą się zaznajomić, tak by poprawnie się przyszykować do zrealizowania odpowiednich kontroli.

Kiedy i na jakich zasadach przeprowadzać kontrole?

Niesamowicie kluczowe jest stałe, regularne sprawdzanie placów rekreacyjnych. Czynność ta ma obowiązek być wykonywana co parę dni, dzięki temu możliwe jest nieustanne monitorowanie placu zabaw. Jeśli zarządca zauważy jakąś niezgodność, wtedy może szybko zadzwonić po serwis placów zabaw, który naprawi awarię. Tego rodzaju kontrola to po prostu oględziny, to znaczy ogólne sprawdzenie różnorodnych elementów umiejscowionych na placu zabaw podlaskie. W większym stopniu szczegółowe diagnozowanie elementów placów zabaw mieć miejsce powinno co średnio 3 miesiące, jednakże można to także robić w każdym miesiącu. Raz w roku konieczna jest kontrola, która służy głównie przejrzeniu wszystkich elementów placu zabaw i ocenie ich, czy nadają się do przyszłego wykorzystywania i czy są odpowiednio zabezpieczone dla pociech. W czasie inspekcji sprawdza się, jak dany materiał się sprawuje i czy warunki zewnętrzne wyrządziły jakiekolwiek szkody. Każdy podzespół jest sprawdzany bardzo szczegółowo, pozwala to stwierdzić czy potrzebny jest serwis placów zabaw.

Wybieramy właściwą firmę

Wybór przedsiębiorstwa ma bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o realizację usług kontroli albo serwisowania placu zabaw. Cena również nie jest bez znaczenia, choć w tym przypadku ma ona na pewno drugorzędną rolę. Warto się zorientować od jak dawna firma wykonuje usługi na rynku i ile napraw już zrealizowała. Typując firmę trzeba ponadto sprawdzić jakiego typu place zabaw określona firma naprawia. Jeżeli plac jest przygotowany z drewna, wówczas firma musi mieć profesjonalny warsztat techniczny do przeprowadzenia prac na tego typu materiale. Fachowa firma powinna gwarantować również pomoc w sprawdzeniu podłoża oraz jego prawdopodobnej wymianie, jeśli stanie się to niezbędne.

Więcej na stronie: place zabaw producent

 

Dodaj komentarz