Jak skompletować garderobę dla pani młodej

Każdy ślub związany jest z niemałymi kosztami, nie ma znaczenia czy jest to duża huczna impreza czy mniejsze kameralne przyjęcie. Na koszty te składają się liczne elementy. Do tych najistotniejszych zalicza się oczywiście pełny ubiór panny młodej. Co się na taki ubiór komponuje i gdzie najlepiej jest to kupić? Zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika.

Najważniejszy wybór – kreacja dla pani młodej

Najbardziej istotnym wyborem dla przyszłej pani młodej jest rzecz jasna kreacja ślubna. Trzy podstawowe jej cechy to piękny wygląd, właściwe dopasowanie do postury oraz korzystna cena. Salony ślubne proponują nieograniczone możliwości, jeśli mowa o kreacjach. Znaleźć w nich można wiele propozycji, a wśród nich te bardziej popularne. Wliczają się się do nich sukienki o konkretnym kroju, które pasują do odpowiedniego typu figury. Są to między innymi suknie w stylu klasycznym, modele princessa, syrena oraz empire, a ponadto kreacje w kształcie litery a.

Akcesoria do włosów

Fryzura ma ogromne znaczenie dla panny młodej, musi nie tylko wyglądać ładnie, ale w szczególności dobrze trzymać się w czasie długiej imprezy. Koniecznością jest wobec tego zarezerwowanie wizyty u profesjonalnego fryzjera. Co więcej, liczą się również dodatki, które wplata się we fryzurę, jest to na przykład welon ślubny. Niektóre panny młode całkowicie rezygnują z tego dodatku, ale jest on bez wątpienia istotną częścią ślubnego stroju, o niemalże tradycyjnej formie. Oprócz welonu niezbędne mogą okazać się dekoracje do włosów, które zresztą także proponują salony sukien ślubnych.

Bielizna i obuwie

Kupując bieliznę na ślub trzeba ją przemyślanie dobrać. Jest bardzo ważna nie tylko, jeśli chodzi o spodni ubiór pod kreację, ale zwłaszcza ma znaczenie w czasie poślubnej nocy z małżonkiem. Szukając butów warto wytypować takie, które będą nie tylko piękne, ale także praktyczne. Nie można zapomnieć, iż koniecznością będzie spędzenie w nich kilkunastu godzin. Warto w następstwie tego zamiast mega wysokich szpilek wytypować bardziej komfortowe buty na koturnie. Suknie ślubne najlepiej prezentują się w zestawieniu z butami na obcasie, w związku z tym wszelkie obuwie bez obcasów nie powinno być brane pod uwagę.

Inne propozycje

Wlicza się do nich przede wszystkim biżuterię, która warto by była skromna i tylko delikatnie podkreślała sukienkę i całościowy wygląd młodej pani. Pamiętać trzeba o tym, by pasowała później do włożonej na palec obrączki. Oprócz tego nieodzownym dodatkiem jest wiązanka ślubna dla pani młodej. Do wyboru jest sporo możliwości, przed podjęciem decyzji dotyczącej kwiatów i planowaniu kompletnego wystroju należy zdać sobie sprawę z tego, że niektóre kwiaty są dostępne tylko w określonym sezonie.

Dodaj komentarz