Jak zrobić dach, by móc czuć komfort?

Jak wykończyć dach, aby być usatysfakcojonowanym z efektu końcowego?

Przeminęły już na szczęście bezpowrotnie czasy, kiedy dachy pokrywane były po prostu papą. Dzisiaj do tego rodzaju celów wykorzystuje się inne, o wiele lepsze, bardziej nowoczesne, znacznie bardziej bezpieczne i praktyczne materiały. Jednym z pośród nich jest blachodachówka. Czemu blacha, która została przygotowana do pokrywania dachów zdobyła tak dużą popularność? Trzeba poznać odpowiedź na to pytanie, ponieważ niewykluczone, iż w ciągu najbliższych lat stanie się ona razem z dachówką ceramiczną głównym produktem używanym do pokrycia dachów.

Ma szereg atutów
Dużą zaletą blachodachówki jest to, że jest ona niezwykle lekka, bardzo banalna w montażu i oczywiście ogromnie efektywna. Jest to po prostu blacha trapezowa, której grubość nie przekracza milimetra. Stworzona jest z blachy pokrytej ocynkiem, a później warstwą farby. W następstwie tego zabezpieczenie antykorozyjne elementu jest niezwykle precyzyjne i doskonale wręcz przygotowane. Biorąc pod uwagę to, że cena blachodachówki jest stosunkowo niska w zestawieniu z dachówkami ceramicznymi czy też membranami, otrzymujemy produkt kompletny, doskonałej jakości, trwały, bezproblemowy w montażu. Oprócz tego weźmy pod uwagę fakt, iż blachodachówka jest nadzwyczaj prosta w obróbce. Delikatna i w dodatku niezwykle cienka blacha może być cięta właściwe w dowolny sposób, nie ma znaczenia, jaka wystąpiła potrzeba jej obróbki. Innym walorem jest to, że jej montaż utrudnia jej uszkodzenie. Jest to niezwykle trwały produkt, który dobrze zamontowany praktycznie jest nie do zerwania. Dzięki temu, że blacha się odkształca, znacznie łatwiej jest zniszczyć dachówkę ceramiczną aniżeli blachodachówkę.

Tak jak każdy inny element, również blachodachówka posiada konkretne wady. Oczywiście zalicza się do nich ogromnie szybkie pochłanianie promieni słonecznych. Niestety, w przypadku blachodachówek, bez względu na kolor pokrycia, promienie słońca łapane są szybko i niezwykle łatwo przekazywane są do domu. Jest to dużej wagi problem, szczególnie, jeżeli ktoś zamieszkuje po prostu na poddaszu. Istnieje wówczas konieczność użycia jakiejś warstwy izolacji. Następnym minusem jest natomiast trwałość, która jest o wiele krótsza aniżeli dachówki ceramicznej. Gwarancja producenta obejmuje kilkanaście, ale nie pięćdziesiąt lat, jak ma to miejsce w przypadku dachówki ceramicznej. Jednocześnie jednak jest to dziś najbardziej popularny system pokrycia dachów w Polsce i nie tylko. Warto nadmienić ponadto, iż znakomicie sprawdza się bez względu na rodzaj dachu, niezależnie od tego czy jest to dach z wielkim czy mniejszym spadem.

cennik blach trapezowych

Dodaj komentarz