Kwasy – zabieg, który warto zrobić jesienią

Każda chwila jest świetnym momentem, aby zadbać o siebie – jednak niektóre zabiegi warto wykonywać w dokładnie określonym czasie. Dowiedz się, dlaczego kwasy kosmetyczne najlepiej sprawdzają się jesienią!

Dlaczego warto stosować kwasy?

Kwasy kosmetyczne mają bardzo szerokie zastosowanie, jednak ich działanie można sprowadzić do bardzo głębokiego złuszczania skóry i jej nawilżania. Są idealnym rozwiązaniem nie tylko w przypadku chęci dłuższego zachowania młodości, lecz także dla osób zmagających się z trądzikiem. Sprawiają, że skóra jest bardziej elastyczna i promienna, niwelują wszelkiego rodzaju przebarwienia i niektóre blizny.

Dlaczego kwasy najlepiej robić jesienią?

Najlepszym okresem na wykonywanie zabiegów z wykorzystaniem kwasów kosmetycznych jest jesień. Ta pora roku sprawdza się w tym przypadku zwłaszcza dlatego, że po zabiegu absolutnie nie można się opalać, przez co najmniej 4 tygodnie, ani na słońcu naturalnym, ani w solarium.

Trzeba wiedzieć, że większość kwasów jest fotouczulająca. Dodatkowo przy tak mocnym złuszczaniu odsłonięty zostaje nowy naskórek, o wiele bardziej podatny na promienie UV – a przez to istnieje również większe ryzyko powstawania przebarwień.

Dlatego też październik czy listopad są świetnym czasem na zabieg z kwasami. Już skończysz letnie kąpiele słoneczne, a jeszcze nie będziesz przygotowywać opalenizny na sylwestrowy bal! Ponadto po zabiegu nie wolno się kąpać w chlorowanej wodzie, dlatego też odpadają wszelkie wizyty na basenie – co latem przy upałach jest trudne do wykonania.

Kwasy kosmetyczne – nie tylko u kosmetyczki

Jeżeli chcesz skorzystać z zabiegu z wykorzystaniem kwasów o wysokim stężeniu, koniecznie skorzystaj z usług dobrej kosmetyczki. Jest to tak samo ważne, jak w przypadku wszystkich innych zabiegów wpływających na wygląd! Szukasz dobrego fryzjera w Poznaniu? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki!

W serwisie Moment.pl odnajdziesz najlepszy salon z branży hair&beauty. Zarezerwujesz też wizytę online!

Natomiast zabiegi z kwasami o niskim stężeniu możesz śmiało wykonywać samodzielnie w domu. Wielu producentów tworzy kosmetyki, które można bezpiecznie stosować w domowym zaciszu.

Dodaj komentarz