Jak wybrać najlepszy tusz do rzęs?

Jak mówi stare przysłowie – oczy to zwierciadło duszy. Jak wiadomo piękne, duże i podkreślone oczy to marzenie każdej kobiety. Aby uzyskać taki efekt, nasze oczy potrzebują odpowiedniej oprawy, którą mogą tworzyć dobrze wystylizowane rzęsy. Osiągnięcie wymarzonego „efektu wow” wymaga jednak odpowiedniego przygotowania – czyli zakupu dobrego tuszu do rzęs, który pomoże nam wykreować czarne wachlarze nad tęczówkami. Skąd jednak wiedzieć, który produkt będzie dla nas najbardziej odpowiedni?

Tusze do rzęs – rodzaje

  • Tusze wydłużające – polecane paniom, które mają gęste, lecz krótkie rzęsy.
  • Tusze pogrubiające – decydują się na nie kobiety, które chcą uzyskać efekt obłędnie wyglądających wachlarzy.
  • Tusze podkręcające – przeznaczone dla pań, które chcą uzyskać efekt zalotnego spojrzenia.
  • Tusze wodoodporne – najlepiej sprawdzają się na wakacjach i podczas ekstremalnych sytuacji, gdyż zapobiegają rozmazaniu przy kontakcie oczu z wodą lub podczas płaczu. Należy jednak pamiętać, że jeżeli zdecydujemy się na ten rodzaj tuszu, musimy zaopatrzyć się również w odpowiedni preparat do demakijażu, który usunie nawet pozostałości tuszu, dzięki czemu unikniemy podrażnienia oczu.

Tusze do rzęs – wszystko zależy od szczoteczki

Składniki, konsystencja i przeznaczenie tuszu są na pewno niezwykle ważne, jednak najbardziej istotny podczas zakupu tuszu, jest wybór szczoteczki, ponieważ bez dobrej szczoteczki żadna maskara cudów nie zdziała. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, powinnyśmy zdecydować się na odpowiednią szczoteczkę.

  • Szczoteczka klasyczna – posiada wszystkie włoski o jednakowej długości i ma podłużny kształt. Dzięki niej osiągniemy naturalny efekt. Rzęsy będą ciemniejsze, lekko wydłużone i pogrubione.
  • Silikonowa szczoteczka z zaokrąglonym końcem – będzie idealna do rzęs ze skłonnością do sklejania się. Z kolei końcówka pozwoli dokładnie pomalować nawet rzęsy w kącikach oczu.
  • Wygięta szczoteczka – znajdziemy ją w tuszach podkręcających. Taka szczoteczka pozwoli nam uzyskać zalotne spojrzenie.
  • Szczoteczka w kształcie stożka – taki kształt szczoteczki polecany jest paniom o prostych rzęsach średniej długości. Dzięki swoim właściwościom pozwoli na optyczne otwarcie oka.
  • Szczoteczka „grzebyczek” – będzie idealna dla gęstych rzęs, gdyż pozwoli na ich perfekcyjne rozdzielenie, wydłużenie i podkreślenie.
  • Gruba szczoteczka – dzięki niej uda ci się uzyskać maksymalną objętość. Jeżeli twoje rzęsy mają skłonności do sklejania się, wybierz tę silikonową, która ułatwi rozczesywanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *